Her Yıl 18 Bin Kişi Risale-i Nur ile İslam’ı Seçiyor

binlerce-insan-risale-i-nur-ile-kurtulusa-eriyor6. Milletlerarası Risale-i Nur ve İttihad-ı İslam Sempozyumunda konuşan Hayrat Vakfı Genel Sekreteri Av. Hakkı Aygün, dünya genelinde yapılan araştırmalarda her yıl binlerce kişinin Risale-i Nur vasıtası ile İslamı seçtiğinin belirlendiğini bildirdi.
İSLAM’IN GELECEĞİ
6. Milletlerarası Risale-i Nur ve İttihad-ı İslam Sempozyumu’na katılmak üzere, Afganistan, Kırgızistan, Bangladeş, Senegal, Bulgaristan gibi ülkelerden Türkiye’ye gelen kanaat önderleri, İslam’ın geleceğini konuşmak ve Müslümanların yaşadığı zulümlere çözüm yolları aramak için toplandı.RİSALE-İ NUR VASITASIYLA MÜSLÜMAN OLUYORLAR

Hayrat Vakfı Genel Sekreteri ve Hayrat İnsani Yardım Derneği Başkanı Av. Hakkı Aygün, düşüncelerini şu şekilde açıkladı. ‘’Bu sene altıncısını tertip ettiğimiz bu çalışmaların amacı, dünyadaki Müslümanları bir araya getirerek İslam aleminin sorunları ve çözüm yolları üzerinde görüşmeler yapmaktır. Türkiye’nin her alanda itibarının artması İslam aleminin dikkatini buraya çekmektedir. Bu süreçteki en temel referans ve dayanaklardan biri de Kur’an-ı Kerim’in tefsiri Risale-i Nurlardır. Dünya genelinde yapılan araştırmalarda her yıl 18 bin kişinin Risale-i Nur vasıtası ile İslam’ı seçtiği belirlenmiştir.”
Risale Ajans

1 tane yorum yapılmış

  1. rıdvan dedi ki:

    burdaki yazıları cıktısını almaya izin var mı

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: