Hristiyan Katolik olan Dorota, Meryem Duru oldu!

Polonya uyruklu Dorota Bogucka, Adana Müftülüğüne gelerek Müslüman oldu. Özel bir şirkette müdür olarak çalışan Hristiyan Katolik olan Dorota, ezan sesi karşısında çok duygulandığını ifade etti. Müslümanların dinlerine çok bağlı olduğunu, kültürleri ile yaşantılarının kendisini etkilediğini vurgulayan Dorota, Merkez Sabancı Merkez Camii’nin muhteşem görüntüsüne olan hayranlığını da dile getirdi.

Adana Müftü Yardımcısı Mustafa Turan’ın huzurunda şahadet getiren Dorota, Meryem Duru ismini aldı. İl Müftü Yardımcısı Mustafa Turan kendi isteğiyle İslam dinini seçen Polonyalı kadını tebrik etti. Turan, “Meryem Duru Hanım, geçmiş günahlarınızın Müslüman olduktan sonra affolunduğunu Peygamberimiz (SAV) müjdelemektedir. Bundan sonraki hayatınızda İslam’a uygun yaşamalısınız. Sizi hidayete erdiren Allah’a hamd olsun. İfade ettiğiniz gibi mutlu olacaksınız, inşallah.” dedi.

İhtida belgesini alan Meryem Duru, Adanalı Çağatay Coşan ile evlenmek istediğini ifade etti. Duru’ya başörtüsü, ilmihal, Kur’an-ı Kerim meali ve çeşitli kitaplar hediye edildi. İhtida töreninde İl Müftü Yardımcısı Saliha Bilgiç, Vaiz Hatice Çerçi ve Kur’an kursu hocaları hazır bulundu.

Cihan

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: