İhtilaf

Allah’a inanan hak yolunda olan Müslümanlar kerem, cömert, fazilet ve himmet sâhibi olduklarından, hak yolcusu olmanın üstünlüğünü bir birileriyle rekabet ederek maalesef kaybediyorlar, aralarına ehil olmayanların da girmesiyle bu hak yolcusu olma üstünlüğü suistimal ediliyor, yanlış hatalı kararlarla bir birleri arasında ihtilaf oluşuyor, bunun neticesi olarak da İslâma, müslümanlara, cemaatlere ehemmiyetli zarar veriyorlar.

Karşısındaki gafiller ve dalalete hizmet edenler ise menfaatlerini kaçırmamak için zillet içinde, namert ve hamiyetsiz olmalarına rağmen, alçak, hain, zararlı, muzır olmalarına bakmadan nasıl olursa olsun kendi menfaatleri etrafında toplanıyor samimi ittifak ediyorlar.

Ey ihtilafa düşmüş hak ehli, hakikat yolcusu! Böyle zamanlarda ihlası kaçırmayın, maksadınız sadece Rıza-i ilahi olmalı, ihlas kaçar Rıza-i İlahiyeden başka maksatlar işin içine girerse Allah muhafaza ehli hak zillete mağlubiyete düşer. Hak yolunda kıskançlık olmamalı, benim dediğim senin dediğin değil Allah’ın dediği esas alınmalı.

Allah Müslümanların ferasetini arttırsın inşallah. Amin

Çetin KILIÇ

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: