İlk hacı kafilesi İstanbul’a döndü

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, hacıların ettikleri duaların Türkiye’ye huzur getirmesini dileyerek, ”Mübarek beldeyi ziyaret etmek kadar bu hayatın farklı bir güzelliği yoktur” dedi.

Hac ibadetini gerçekleştirmek üzere Suudi Arabistan’a giden hacı kafilelerinden ilki İstanbul’a döndü. Suudi Arabistan Havayollarına ait uçakla Cidde’den gelen hacı kafilesini, Atatürk Havalimanı’nda aileleri ve yakınları sevinçle karşıladı.

Akrabaları da hac ibadetinden dönen İstanbul Valisi Mutlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, hac yolculuğunun en kutsal yolculuk olduğunu belirterek, ”Eniştelerim hac görevi için gitmişlerdi. Onları karşılamak için geldim. Mübarek beldeyi ziyaret etmek kadar bu hayatın farklı bir güzelliği yoktur” dedi.

Mutlu, hac niyetinde olan herkesin bu ibadeti yerine getirmesi için dua ettiğini kaydederek, ”Hacılarımızla burada buluştuk. İnşallah geride kalan hacılarımız da sağlıklı bir şekilde yurda, ailelerine dönerler. Tüm hacılarımızın hacılıkları mübarek olsun. Herkesten milletimiz, devletimiz, kardeşliğimiz, birliğimiz, ülkemizin huzuru ve tüm insanlığın barışı için dua etmelerini istemiştik. Bol bol dualar edildi. İnşallah bu güzel duaların hürmetine, ülkemize ve tüm dünyaya barış dolu uzun yıllar nasip olur” şeklinde konuştu.

Hac ibadetinden dönenlerden Mustafa Altınışık da tüm arkadaşları ve akrabaları için Kabe’de dualar ettiğini belirterek, rahatsızlığından dolayı ibadet sırasında çok yorulduğunu, ibadetin gençken yapılmasının daha keyifli olacağını kaydetti.

Havalimanında kızları ve damatları tarafından karşılanan Atike Taşkent de inanan herkesin hac ibadetini yerine getirmesi gerektiğini ifade ederek, ”Orada aldığım huzuru kimseye anlatamam. Bu duygu anlatılacak gibi değil. Orası huzurların ne güzelinin yaşandığı bir yer” dedi.

Rahatsızlığına rağmen hac ibadetini yerine getirdiğini söyleyen Berrin Güler ise yakınları ve tüm Türkiye için dua ettiğini kaydetti.

Zaman / 11.11.2011

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: