İlmen ve Fikren Hataları Anlatırım

Prof. Dr. Ahmet Akgündüz Facebook sayfasından paylaştığı “Hükümet sap ile samanı karıştırıyor” konulu açıklamasının başka merciler tarafından yanlış anlamlar yüklenmesi üzerine bir kaç haber sitesi bunu farklı manşetlerle haberleştiridi. Yapılan bu haberler üzerine kamuoyuna Barla Platformu bir basın açıklamasında bulundu.

Akgündüz yayınlanan bu basın açıklaması üzerine şunları söyledi;

Barla platform’u diye hukuki ve fiziki varlığı olmayan bir hayalete dayanarak bizi tenkid eden Said Yüce bey, şahsımı kadrolaşma iddialariyla vurmaya çalışmış

Akgündüz’ün devlette kadrolaşma diye bir kaygısı olmadığı gibi, Nur Cemaatini temsil etme diye bir iddiası da yoktur. Ben doğruları dostlara, acı da olsa söylemekle bir ilim adamı olarak mükellefim.

1. Şu anda Türkiye’de başta bazı Gülenciler olmak üzere, Nur talebelerine eskiden beri muhalefet duygusu taşıyanlar, Nur talebelerini Gülen ekibinden göstererek tasfiye etmek istiyorlar. Hükümetin bu oyuna gelmemesini anlatmak benim vazifemdir.

2. İstanbul Medeniyet Üniversitesinde Nur talebesi olanlar tasfiye edilirken, Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret edenlere müdahele edilmiyor. İsim isim elimdedir. Daha başka örnekler de bulunmaktadır.

3. Akgündüz, Said Yüce gibi, varlığı kendinden menkul platformlara dayanarak değil, hakka dayanarak dostlarına tavsiyede bulunmaktadır. Acaba Nur Cemaatinin yüzlerce vakıflarından, İstanbul İlim ve Kültür Vakfı dahil, hangi vakıf bu kardeşimizi tevkil etmiştir?

4. Benim söylediklerim tahrip için değil, tamir içindir. Devlet erkanı dinlerse ne ala; yoksa yanlış bulduğum noktalarda
İLMEN VE FİKREN HATALARI ANLATIRIM; BEDİÜZZAMAN’IN PRENSİBİNE UYARAK SİYASETEN VE KUVVETEN MUHALEFET ETMEK BENİM VAZİFEM DEĞİLDİR derim.

Risale Ajans

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: