İmansızlıkla Ateizm Tüm Dünyada Azaldı

Bugün Kur’an’dan ve hadisi şeriflerden hariç, o dedi bu dedi, onun kitabından, bunun kitabından almakla olmuyor. Yani nakillerin geçerliliğinin hükmü kalmadı. Bugün ispat konuşuyor. Eğer konuştuğunu ispat edebiliyorsan kazanırsın yok ispat edemezsen davanı kaybedersin. Düşünün Türkiye’mizde sadece üç ay tahsil gören Bediüzzaman Hazretlerini Allah bu millete göndermiş. İman hakikatlerini yazıp neşretmeye başlamış. Tek Partililerin fikrine ters geldiği için bu zatı hapsediyorlar. 28 sene hapiste tutuyorlar o mübarek Halkın imanını takviye etmek için hapishanede memurlara görünmeden 130 parça Risale-i Nur eserlerini hapishanede yazmış. Bu zatı öldürmek için 23 defa zehirlemişler. Fakat Allah öldürmemiş. Bir Profesörün ifadesi: Diyor; “Araştırdık Türkiye’de on milyon kişi bu kitapları okuyormuş. Bu eserler dünyanın 60 diline tercüme edildi. Bu eserler ateizmi yalınız Türkiye’de değil, inkârcılık putunu bütün dünyada kırıp paramparça etti. Allah’ımıza ne kadar şükretsek azdır. Şimdi bu eserleri devlet bastı satıyor…”

Bizim baldız Almanya’dan bize misafir geldi. O diyor “şimdi eskisi gibi inkârcılık Avrupa’da yok. Her ne kadar dinlerinin icaplarını çoğu yapmıyor, ama Allah’ı inkâr olsa da, onlar çok azınlıkta.” Dönelim bizimkilere; Yukarıda bahsettiğim gibi Risale-i Nur hakikatleri ortaya çıkınca fakülte bitirmişler şöyle dursun, Türkiye’mizde Risale-i Nur eserlerine pek çok Profesör talebe olmuştur. Eskiden Türkiye’de Üniversite mezununu namaz kılsın göremezdin. Namaz kılan köylüler çobanlar. Kısacası tahsil görmeyenler idi.

Bugün Allah’ı inkâr edenler düşünmeden yaşıyorlar. Ahiret hayatı olsa da çok uzak diyorlar, Kendilerini dünya zevklerine bağladıkları için ahiret hayatı “ya yoksa” deyip, dünya lezzetlerine devam ediyorlar. Müslümanlara Allah namaz, oruç, hac, zekât gibi bazı ibadetler de emrettiği için onlar o vazifeleri yapmaya alışmadıkları için, Allah’ın varlığına inansalar da, ibadetler onlara ağır geldiğinden ibadete yaklaşmıyorlar.

Halbuki kâinatta neye baksan onu yoktan var eden Allah’ı gösteriyor. Etten kemikten bütün yaratıkları spermden yaratmış. Kimin aklı alır ki, spermde göz kulak ve o canlıya lazım olan bütün duygular bulunsun. Fakat Allah kudretini göstermek için çok basit şeylerden mükemmel varlıklar yaratıyor. Bütün varlıklara iki göz iki kulak, nefes almak için bir burun yaratıyor. Ağaçları bitkileri çekirdekten tohumdan yaratıyor. Minicik incir tohumundan koskoca incir ağacı yaratıyor. Bütün ağaçların bitkilerin yapraklarında öyle semetrikiyet koymuş ki herkesi hayrette bırakıyor. Karpuzu kış meyvesi yaratmamış, çünkü suyla dolu 15- 20 kilo karpuza kışta ihtiyaç yok. İnsanların yazda suya ihtiyaçları var olduğundan karpuzu yaz meyvesi yaratmış. Kışta C vitaminine insanın vücudunun ihtiyacı olduğu için. Allah  kış meyvesi Limon, Portakal, Mandalinave Greyfurtu kış meyvesi yaratmış.  Her meyveye ayrı bir lezzet ve farklı bir koku koymuş. Gül çiçeğine öyle bir koku koymuş ki lezzetinden doyamıyorsun. Karanfil çiçeğine hakeza.

Peygamberimiz Aleyhissalatü vesselam buyuruyor: “Kim kendini tanırsa o Rabbini de tanır” Aynada kendini görmekle insan kendini tanıması başkadır. Aşağıda göreceğimiz gibi insanın harika bir mucize olduğunu öğrenmek bambaşkadır. Ön yargısız yaşayan, vücudunda ki incelikleri gören akıllı insan için, bu hakikatleri öğrenmekle, tabiatçılık fikrinden tevellüd eden bütün şüpheleri kendinden def eder. Ve ondan sonra Allah’ın emirlerine uyma kararını vererek, namazını asla terk etmemeye gayret eder.

İnsan vücudundan sadece biraz örnek alacağız;

60 trilyon civarında hücre 96 km. kan damarları,

Günde 100.000 kere atarak 9.000 kan pompalayan insanın kalbi, dakikada 5-6 litre kan pompalar

Dakikada 100.000 mesaj alıp gönderen bir beyin 75 km. uzunlukta sinirler

Her gün 11.000 litre hava alan ciğerler

Her 5 dakikada bir, tüm vücudun kanını temizleyen iki böbrek

7 metre ince bağırsak

2 metre kalın bağırsak

230 adet kemik

50.000 farklı kokuyu tanıyan bir burun

10.000 farklı lezzetleri tadabilen bir dil

Yüzlerce farklı frekansta ki sesleri duyan bir kulak

570 Megapixel kalitede görebilen iki göz

İnsanın beyni bir anda 48 çeşit iş yapabilen bir organ. İnsanın beynine Allah 160 milyar hücre koymuş ve vücutta olan diğer hücreler onlardan emir alıyorlar. Onlardan bazısı, vücuttaki hücrelerin on bin tanesine, bazısı da iki bin tanesine beyinden emir geliyor.  Bu şekilde vücuda maddi ve manevi emirleri Allah beyin vasıtasıyla vücuda emrediyor. 1 mm’de 200 hücre var bunu mm’lerin enindeki 200 hücre ile çarparsak mm²’de 40.000 hücre eder. 1 mm³ ‘de kaç tane var olduğunu anlamak için ise 200 ile çarparsak 8.000.000 hücre olduğunu görürüz.

Abdülkadir Haktanır

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: