Irak’tan Selam Var…

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nın her hafta mutat olarak düzenlediği Perşembe Sohbeti, İstanbul’un maddi ve kesafetli havasının verdiği tesirle gabileşen ruhlara Kuranın manevi tefsiri Risale-i Nurdan ab-ı hayat sunmaya devam ediyor.

Geçen haftaki 29.01.2011 Perşembe Sohbetinde Risale-i Nur hizmetini daha yakın tanımak için Vakfımızı ziyaret eden ve sayıları on beşi bulan bulan Kuzey Irak’tan misafirlerimiz vardı. Misafirlerimiz bir hafta boyunca Risale eğitimi aldılar ve bu arada Orijinal Risalelerin bulunduğu sergi salonumuzu gezme imkanına sahip oldular. İhsan Kasım Salihi Ağabey ile her gün düzenli ders yapan Iraklılar fırsat buldukça da İstanbul’un tarihi yerlerini gezdiler.

Akşam yemeği 19.00 ile başlayan program Prof. Dr. Faris Kaya’nın yaptığı Risale-i Nur dersiyle devam etti. Dersten sonra misafirlerimiz Risale-i Nur Üstad ve hizmet hakkındaki intibalarını dile getirdiler. Gerek Risale-i Nurun ilmi derinliği ve kapsamlı tefekkür boyutu gerekse de hizmetteki uhuvvet ve muhabbet onları mest etmişti ki İsmail aldı bir Irak’lı aldığı feyiz ile hizmet ile alakalı yazdığı şiiri duygu yüklü ve coşkulu bir şekilde dile getirdi. Hislerin coştuğu bu dakikalarda Iraklı misafirlerimiz bizler için seçtikleri Arapça ve Kürtçe ilahileri okudular. Memnuniyetleri gözlerindeki parıltılardan okunan misafirlerimiz vakfımıza Mehmet Fırıncı Ağabey adına Ali Katıöz’e çiçek takdim ettiler. Son dakikasına kadar pür dikkat takip edilen program küçük kardeşimizin muhteşem sesinden dinlenilen Kuran tilaveti ile son buldu.

Kaynak: iikv

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: