Irk Ayrımı

Hz.Allah , “Hepinizi bir erkek ve bir kadından yarattım. Müminler kardeştirler. Üstün olanınız (o veya bu ırktan olanınız değil) takvada , Allah’a itaatda , önde olanınızdır” buyruyor.

Efendimiz de , “İslamiyet cahiliyenin ırk ayrımını ortadan kaldırmıştır” buyuruyor.

Bu yüzden , Müslümanların ittihat ve birlik kurmaları , amansız düşman olan ırk ayrımı kullanılarak ortadan kaldırmak için ingilizler tarafından içimize zerkedilen bir zehirdir. Bize pis Araplar, siyah köpeklere Arap Arap dedirterek, araplara da etrakı bi idrak , kafasız Türkler, dedirterek içimize ayrılık tohumlarını ekiyorlar.

Bu gün de , herhangi Müslüman bir unsurun içinde , bir ferdin ve küçük bir gurubun , yanlış hareketlerini tamm ederek , genelleştirerek aramıza düşmanlık sokuyorlar. Maalesef Müslümanım diyenlerin bir kısmı da bu tuzağa düşüp din kardeşlerimin tamamına , buğz ediyorlar.

Arabın Arabdan başka, Türk’ün Türk’den başka dostu yoktur diyerek , ümmetin ittifak kapılarını kilitliyorlar. Halbuki hangi milletten olursa olsun , iyisi iyi, kötüsü kötüdür. Ebubekir(ra) Arap’dı ve küreyşi idi , Ebu Cehil de Arap’dı ve Küreyşi idi.Necip Fazıl Türk idi Nazım Hikmet de Türk’dü. Allah’dan korkmalı, ölçülerimizi Efendimiz(sav)’den , Kuranı kerimden ve İslamın esaslarından almalıyız.

Abdülhamit ORUÇ

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: