İslam Aleminin Kurtuluşu Birleşmekte

Allah’a ve Resûlü ne itaat edin ve ÇEKİŞİP BİRBİRİNİZE DÜŞMEYİN,ÇÖZÜLÜP YILGINLAŞIRSINIZ,  GÜCÜNÜZ GİDER. Sabredin. Şüphesiz Allah, sabredenlerle beraberdir. (Enfal Suresi, 46)

ALLAH’IN İPİNE HEPİNİZ SIMSIKI SARILIN, DAĞILIP AYRILMAYIN. Ve Allah’ın sizin üzerinizdeki  nimetini hatırlayın. (Ali İmran Suresi, 103)

İslam alemi şu anda acılar içinde kıvranıyor. Zulüm bütün dünyada ve özellikle de İslam ülkelerinde.  Müslümanlar acımasızca şehit ediliyor, tecavüze uğruyor,evlerinden uzaklaştırılıyor,dövülüyor,sakat  bırakılıyorlar. Canlarını kurtaranlar başka ülkelere kaçarak ancak canlarını kurtarabiliyorlar. Ülkemizde  de 1 milyondan fazla Suriyeli kardeşimiz bulunuyor. Yakın zamanda da Gazzede zulüm başladı. Biri  bitmeden diğeri başlıyor. Peygamberimiz (sav) in hadisinde belirttiği gibi ; Ahir zamanda fitnelerin  biri bitmeden diğeri başlıyor.

Rabbimiz bize Kuran’da öğütler veriyor. Müslümanların dağılmaması gerektiğini,parçalanmaması  gerektiğini ve bir arada olmasını öğütlüyor. Mezheplere, cemiyetlere, tarikatlara bölünmenin felafet  getireceğini bildirerek bize uyarıda bulunuyor. Şöyle bir baktığımızda gerçekten de olan aynen bu  olmuş durumda. Sünniler şiilere düşman durumda, Aleviler Kadirileri sevmiyor, Vahhabiler Şafilere  nefret içinde vs…. Bu liste uzayıp gidiyor bu şekilde. Müslümanlar birbirlerini acımasızca öldürüyor  şehit ediyorlar.İslam aleminde büyük bir fitne dolaşıyor. Dağılıp ayrılmanın, birbirine düşman olmanın  getirdiği bu fitne tüm dünyada milyonlarca müslümanın üzerinde şu anda.

Peki İslam alemi ne yapmalı ? Bu acıların, zulümlerin bitmesi için kurtuluş yolu nedir ?  Müslümanlar artık şu mezhepçilik kafasını, ayrılık kafasını, nefreti, sevgisizliği bırakmalılar. Allah’ın  ipine yani Kuran’a sımsıkı sarılmalı. Kuran, bize sevgiyi, kardeşliği, şefkati,merhameti,adaleti,  özgürlüğü öğütlüyor. Müslümanlar Allah’ın dinine bir an önce uymalılar. Kan,gözyaşı,nefret ve  sevgisizlik şeytanın büyük bir fitnesi. Bundan hemen vazgeçilmeli. Müslümanlar Allah’a güvenerek  birleşmeyi istemelidir. Göreceğiz ki o zaman tüm İslam aleminin üzerine huzur,güven ortamı, kardeşlik  ve sevgi doğacaktır. Allah bizden sadece Kuran’a uymamızı istiyor. Bunu yaparsak yani müslümanlar birleşmeyi isterlerse İslam alemi kurtuluşa erecektir inşaAllah. Allah müslümanların yardımcısıdır.

Sevgi ve Saygılarımla

Hüseyin Uçkun

2 tane yorum yapılmış

 1. Kurtulan yer İslam Alemidir

  İslam aleminin kurtuluşunu istiyor Arkadaş!.. Bilmiyor ki, kurtulanların alemi İslam alemidir.

  İslam’ı, insanlık alemi kurtulsun diye Allah göndermiştir.

  Arkadaş diyor ki; ”İslam alemi şu anda acılar içinde kıvranıyor. Zulüm bütün dünyada ve özellikle İslam ülkelerinde”

  Vah ki vah!.. Kur’an’dan habersiz olanlar, bir topluma acıların, o toplumun yaptığı yanlışlar yüzünden geleceğini kavrayamıyor. Yapılan yanlışların tövbe edilmediği için toplumu İslamlıktan çıkardığını anlayamıyor.

  Alemin acılardan kurtulması isteniyorsa, hangi yanlışların yapıldığı topluma duyurulması gerekir. Bir de doğruların yapıldığına örnek gösterilmesi gerekir.
  Yoksa yok.

 2. Hüseyin Uçkun dedi ki:

  Yalnızca Suriye’de 200.000 müslüman şehit edildi. Bunun onbinlercesi çocuk. Milyonlarcası evinden yurdundan kaçtı. Müslümanlar birlik olmalı artık. Tek kurtuluş bu inşaAllah. Kuran’a baktığımızda Allah müslümanların birlik içinde olması gerektiğini söylüyor Kuran’da. Parçalanmak ayrı olmak işte bu şekilde müslümanları güçsüz bıraktı.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: