İslam Dinini Araştırmak İçin Atıyla Yollara Düştü

Hollandalı Erik Van Bronswijk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşadığı bölegede Müslüman ailelerin yaşam tarzlarından dolayı İslam dinine ilgi duyduğunu söyledi. Bronswijk, 4 yıl önce yaşadığı Nijmegen kentinden müslüman ülkeleri görmek, incelemek amacıyla yola çıktığını söyledi.
 
Havanın durumuna göre zaman zaman seyahatinin kesintiye uğradığını anlatan Bronswijk, şunları kaydetti:
 
”Seyahatim aralıklarla sürüyor. Çünkü havaların çok sıcak ve soğuk olduğu zamanlarda seyahatimi durdurup atımı ve karavanı o ülkede güvenli bir yere bırakıyorum ve Hollanda’ya dönüyorum. Hava sıcaklıkları normale döndüğünde ise seyahatime devam ediyorum. İslamiyeti araştırmak için Müslüman ülkeleri, özellikle de Türkiye’yi dolaşarak İslamiyeti araştıracağım. İslamiyeti sadece kitaplarda değil, Müslüman ülkelerde yaşayarak araştırmak için bu seyahate çıktım. Zaman zaman eşim de eşlik ediyor.”
 
Bronswijk, ”portu” adlı atının enfeksiyon geçirmesi nedeniyle Tekirdağ’da bir süre kalacağını belirtti. Tedavinin tamamlandıktan sonra İstanbul, İzmir, Konya, Gaziantep ve Şanlıurfa’yı gezeceğini anlatan Bronswijk Türkiye’nin ardından Mekke ile Medine’ye de gideceğini kaydetti.
 
Seyahatinin sonunda İslam dinini seçmeyi düşündüğünü ifade eden Bronswijk, Türk insanının misafirperverliğini övdü.
 
AA

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: