İslam karşıtı Arnoud Van Doorn Müslüman oldu

arnoud_van_doornHollanda’da ırkçı ve İslam düşmanı politikacı olarak tanınan Geert Wilders’ın parti arkadaşı Arnoud Van Doorn Müslüman oldu. Doorn, İslam dinini seçtiğini Twitter üzerinden duyururken, “Hayata yeni bir başlangıç yaptığını” söyledi. Doorn Twitter’dan kelime-i şehadet getirdi.

YENİ BİR BAŞLANGIÇ

Geçtiğimiz günlerde Twitter’dan önce “Yeni bir başlangıç” yazan, sonra da Arapça ‘Kelime-i Şehadet getiren’ Van Doorn tartışmaya sebep oldu. Van Doorn’un gerçekten Müslüman olup olmadığıyla ilgili soru işaretleri ülke basınında gündem oldu.

“BU KARARI CİDDİYETLE ALDIM”

Son olarak dün El Cezire’ye bir röportaj veren Van Doorn, “İnsanların İslam’a geçişimle ilgili şüphelerini anlıyorum. Kendi yakın çevremdeki insanlar ise yaklaşık bir yıldır Kur’an, hadis, sünnet gibi konularda araştırmalar yaptığımı biliyor. Ayrıca Müslümanlarla da din konusunda birçok sohbet yaptım. Bu çok büyük bir karar ve ben de bu kararı ciddiyetle aldım” dedi.

arnoud_van_doorn_twitter

“BUGÜN OLSA FARKLI BİR SEÇİM YAPARDIM”

“Özgürlük Partisi’ne katıldığınız için pişmanlık duyuyor musunuz?” sorusuna ise Van Doorn, “Hayattaki her deneyimin bir amacı olduğunu öğrendim. Ancak bugünkü bilgimle şüphesiz farklı bir seçim yapardım” diye yanıt verdi.

“ALLAH BANA YOL GÖSTERECEK”

Van Doorn, bazılarının kendisini hain olarak gördüğünü, ama çoğunluğun kararını desteklediğini de vurgulayarak, “Hayatımda herkes gibi ben de hatalar yaptım. Bu hatalardan çok şey öğrendim. İslam’a geçişimle sonunda yolumu bulduğumu hissediyorum. Bunun yeni bir başlangıç olduğunun ve öğrenmem gereken çok şey olduğunun farkındayım. Bazı devlet kurumları da dahil direnişle karşılaşacağımı tahmin ediyorum. Allah’ın beni bu zor anlarda destekleyip bana yol göstereceğine inancım tam” dedi.

ensonhaber

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: