İslami Sosyal Ağ “SalamWorld” Mart’ta Test Yayınına Başlıyor!

Dünyadaki Müslümanları bir araya getirmek amacıyla tasarlanan dünyanın ilk ve tek Müslüman sosyal iletişim ağı Salamworld nihayet yayına başlıyor.

islami facebook SalamWorldHazırlıkları uzunca bir süredir devam eden Salamword, bu yılın mart ayında test yayınına başlayacağı öğrenildi.

Türkiye merkezli sosyal paylaşım sitesinin kurucularıysa Kazakistan ve Tataristan’dan iki iş adamı. Türkiye’nin merkez seçilmesinin sebebiyse hem İslam dünyasının parlayan yıldızı olması hem de en çok internet kullanıcısına sahip olması.

Salam World CEO’su Nedim Kaya, amaçlarının Müslümanları dünyaya, dünyayı Müslümanlara açmak, hedeflerinin de 5 yılda 50 milyon kullanıcı olduğunu söyledi.

Facebook’a alternatif bir site olmadıklarını vugulayan Kaya, öyle olsaydı şanslarının olmadığını, Salamword’un bir sosyal medya platformu olduğunu belirtti.

Projenin bir internet camisi gibi algılanmaması gerektiğinin de altını çizen Kaya, “İstiyoruzki bu sitede bir çocuk oyun oynasın, bir kadın yemek tarifine bakabilsin, bir genç spor haberlerini okuyabilsin. Yani bir Müslümana yakışır internet ortamı oluşturacağız” dedi.

İslam dünyasının bir internet dizaynı olmadığını, bilgi kirliliğinin yaşandığını kaydeden Kaya, platformda Wikipedia benzeri İslamipedia açılacağını, e-kitap bölümü hazırlayıp kitap tahlilleri, tartışmaları yapmayı amaçladıklarını ifade etti.

Bir çok dilde yayın yapacak Salamworld’da pornografi, kumar ve İslami kurallara aykırı şeylere yer verilmeyecek.

Proje çerçevesinde aynı zamanda İslam Altın Dinarı’na dayanan bir online helal alışveriş platformu da kurulacak.

Kaynak: Turk Arab News

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: