İspanyol Tv’sinde Oruç ve Risale-i Nur Anlatıldı

ispanyol.tv.sinde.oruc.risale.i.nur.la.anlatildiİspanya’dan Mehmet Yüceli’nin gönderdiği hizmet mektubu:

Esselamualeykum değerli, aziz, sıddık agabeylerim ve kardeşlerim

İspanya’nın başkenti Madrid’te dersanemiz birinci ayını doldurdu. Allah hizmetlerimizi daim eylesin. Ramazan-ı Şerif’in de bereketiyle çok güzel hizmetler oluyor, elhamdülillah. Dersanemize davet ettiğimiz kişiler memnuniyetlerini günler geçtikçe tekrarlıyorlar. Bizi gördüklerinde yüzlerinde ayrı bir tebessüm beliriyor. Verdiğimiz kitapları okudukça ve maillerine Risale-i Nur’lardan meyveler gönderdiğimizde Hıristiyan’ı da, Müslüman’ı da hayranlıklarını dile getiriyor. Zaman zaman iftara davet ediliyoruz ve biz de iftara misafirler alıyoruz.

İspanya’nın Cordoba Int.TV’sine misafir olduk. Üstattan, Risalelerden ve Ramazan-ı Şerif münasebetiyle Ramazanın hikmetlerinden bahsetmemizi isteyen sorular sordular. Güzel bir program oldu. Ramazandan sonra daha geniş vakitli programlar yapabileceğimizden bahsettiler. Dersaneye döndükten sonra program yapımcılarından İspanyol Javier bey ve Esma hanımdan katılımımızdan dolayı teşekkür gönderisi aldık ve her ikisinin de programın çok keyifli olduğunu belirtmesi bizi sevindirdi. En kısa zamanda devamını istediklerini belittiler.

Geçen gün buradaki İslami yayınlarla tanınmış bir yayınevinden ilgili kişi geldi ve Madrid’te bir Risale-i Nur merkezi, dersanesi olduğuna çok sevindiğini, ne zamandır bu kitapların peşinde olduğunu belirtti. Risale-i Nur’ların İspanyolcalarını İspanya’da bastırmak ve neşriyle ilgilenmekten şeref duyacağını belirtmesi Ramazan ayının ayrı bir bereketi olarak göründü. Sözler yayınevi ile irtibatlandırıp, inşaallah bundan böyle teker teker şehirleri ve merkezleri dolaşmak yerine profesyonel bir yol ile bir merkezden suhuletle Risale-i Nurlar müştaklarına ulaşacaklar.

Bu pür kusur kardeşiniz müstecap dualarınızı bekler.. Massalama.

Risale Haber

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: