İspanyolca Risalelere Kavuşan Perulu Patricia’nın Sevinci

japonca.risalei.nurJaponya’da yaşayan Perulu yeni müsluman olan birisine Risale-i Nurların İspanyolca tercümelerinin ulaşması sonrasında hissiyatını anlattığı bir mektubudur.

Risale-i Nur’un evime ulaşması

Selamun Aleykum,

Şu an çok duygu yüklüyüm ve bu güzel kitapların bana ulaşmasına hala inanamıyorum. Aslında bunun imkansız bir şey olduğunu düşünmüştüm çünkü birçok insan önce “tamam” deyip sonra da sözünü yerine getirmiyor. Ne zaman ki kitapların yola çıktığını söylediler, heyecanla sordum; “Japonya’ya mı?” “Elhamdülillah!”dedim ve imanımın o anda arttığını hissettim.

Her geçen gün daha da sabırsızlanıyordum. Postacıyı her gördüğümde ve yaklaştığında sanki küçük bir çocuk gibi kalkıp bakıyordum ki, acaba, bu yolda istikamette devam etmek için Allah’tan bana vermesini çok istediğim nuru mu getiriyor…

Günler geçiyor, kalbim tarif edemeyeceğim bir şekilde çok daha güçlü atıyordu. Nihayet kapı çaldı, ve dediler ki, “Risale-i Nur!” Sadece haykırmak ve önüme gelen herhangi birisine sarılmak istiyordum. Ve daha fazla gözyaşlarımı tutamadım, “Bismillah” dedim paketi açtım ve inanamıyordum, her şey gerçekti…

Sonra minik yavrum Roşant bana sordu, “Annecim benim için yok mu?” Ben de dedim ki, ben okuyacağım sonra da sana anlatacağım ve sevinçle Üstad’ın kısa tarihçe-i hayatını okumaya başladım ve adeta okudukça içine daldım, her kelimesini yaşadığımı hissediyordum. Sonra kitabı gönderen Arjantindeki kardeşlerime, bu güzel davranışı için teşekkür ettim ki bu benim için bir nurdu.

Bediüzzaman Said Nursi’den ve bu kitapları ispanyolca’ya çevirdiği için Lorena Lara’dan Allah razı olsun ki eğer bu azimleri, şevkleri, çalışmaları olmasa hakikatleri bu kadar net bir şekilde göremezdim.

Bu külliyat Kıymetli kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ne olduğunu bize açıklamaya bir yardımcı ve bizi manen besleyen bir kitap. Çünkü, bugün hakiki bir islamın parçasını oluşturmalıyız ve doğru yoldan ayrılmamalıyız, okuyan iyi kullar olmalıyız. Değişim için hiç bir şeyi beklemeden, nasıl sabırlı, şükreden, kibar, müsbet, cömert ve ikram eden bir Müslüman olunur öğreneceğiz. İyi bir Müslüman, yolunu kaybetmiş olanlara rehber olabilmek için tam bir örnek olmalı. Şimdi Allah’tan tek istediğim bir Kuran-ı Kerim elde etmek. Böylece ne düşerim, ne de hiç bir şeyden korkarım.

Bana olan desteği, teşviki ve internet üzerinden Japonya’dan risale derslerine iştirak etmeme vesile olduğu için Peru’daki kardeşim Amira’dan Allah razı olsun. Söyleyecek kelime bulamıyorum.

Sadece şunu söylemek istiyorum ki, kardeşlerim, yarına bırakmayın, ertelemeyin, eğer günlük olarak Risale-i Nur’u okursanız ne kadar iyi hissettirdiğini kendiniz göreceksiniz.

Allah sizden razı olsun, Allah’ıma şükürler olsun, bana bu emniyeti ve kuvvetli imanı nasip ettiği için ki, “O”nun kuluyum ve bende eksik olan bu “Nur”u bana gönderdiği ve susuzluğumu giderdiği için, her şey için, Allah’a şükür ediyorum.

Kardeşiniz Patricia

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: