Isparta’da Bediüzzaman Coşkusu

Isparta’da 1980’e kadar devam edegelen, uzun süre ara verilmesinin ardından tekrar başlatılan Bediüzzaman Mevlidlerinin bu sene dördüncüsü büyük bir katılımla idrak edildi.

ISPARTA’DA 1980’e kadar devam edegelen, uzun süre ara verilmesinin ardından tekrar başlatılan Bediüzzaman Mevlidlerinin bu sene dördüncüsü büyük bir katılımla idrak edildi.

Yeni Asya Isparta İl Temsilciliği’nin organize ettiği mevlid, dün öğle namazını müteakip Isparta Ulu Camii’nde okutuldu. Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri ve ahirete irtihal eden Risale-i Nur Talebelerinin ruhlarına ithafen düzenlenen mevlide Türkiye’nin değişik yerlerinden yoğun bir katılım gerçekleşti.

Mevlide Bediüzzaman’ın talebelerinden Recep Unaz, gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Kutlular, yönetim kurulu üyelerimiz ve Diyarbakır, Mersin, Antalya, Denizli, İstanbul, Bursa, İzmir gibi şehirlerden gelenler başta olmak üzere çok sayıda okuyucumuz katıldı. Ispartalı hanımların yiyecek kermesi düzenlediği ve geçen yıla göre daha büyük bir katılımın olduğu mevlid gelecek yıllarda da devam edecek.

Isparta/ Niyazi Budak

Sentez Haber

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: