İstanbul İlim Kültür Vakfı’nda Risale-i Nur Programları Devam Ediyor

istanbul-ilim-kultur-vakfinda-risale-i-nur-programlari-devam-ediyorAziz sıdık fedakar kardeşlerimiz

Binler selam eder, gelen üç aylarınızı ve Regaip kandilinizi tebrik ederiz. Hizmet-i Nuriyede muvaffakiyetler diler, dualarınızı bekleriz.Üstadımız Bediüzzaman Hazretlerinin 53. Vefat yıldönümü münasebetiyle yurt dışında Uzakdoğu, Hindistan, Cezayir, Tunus, Sudan, Mısır, Ürdün’de Risale-i Nur ve Üstadımızı konu alan sempozyumlar yapıldı.

Yurt içinde, İstanbul Yıldız Teknik, Mardin Artuklu, Şanlıurfa Harran ve Bitlis Eren Üniversitelerinde sempozyumlar düzenlendi.

Ayrıca mahalli belediyeler ve sivil toplum kuruluşları ve vakıflarca paneller ve konferanslar yapıldı.

Yazılı basın başta olmak üzere radyo televizyon ve açılan sergide Risale-i Nur hizmetleri ve Üstadımız Bediüzzaman Said Nursi hazretleri tanıtıldı.

Risalelerin ellinin üzerinde dünya diline tercüme edilip neşri sayesinde milli ve milletler arası fuarlara iştirak edilerek muhtaçlara ulaştırıldı. Dünyada yüzden fazla üniversitede risaleler hakkında doktora ve master çalışmaları yapılmakta ve uluslar arası bir çok üniversitede risaleler ders kitabı olarak okutulmaktadır.

Elhasıl Risale-i Nurun hakikatleri, dünyanın muhtelif yerlerinde büyük bir teveccühle mazhariyetle nefisleri tezkiye, ruhları tasfiye ve akılları terbiye hizmetine devam ediyor. Bütün bu gelişmeler, muazzez Üstadımızın ‘Nurlar Parlayacaktır’ müjdesine şahitlik ediyor.

Nurların bu mesud fütuhatı, kudsi hizmette bize daha fazla çalışmaya şevk ve heyecan veriyor.

Ayrıca İstanbul İlim ve Kültür Vakfının öncülük ettiği Risale-i Nur eğitim programları tüm hızıyla devam ediyor.

Uluslar arası camiadan akademisyenler, imamlar, doktorlar, profesörler, valiler, kaymakamlar iki hafta vakıfta misafir ediliyor bu süre zarfında kendi lisanlarınca Risale-i Nur eğitim programları veriliyor. Ülkelerine döndüklerinde kendi camialarında bu programları neşrediyorlar.

Şu günlerde Irak, İran ve Tunuslu misafir ve akademisyenlerini ağırlayan İstanbul İlim ve Kültür vakfı;

Her Perşembe Kalenderhane Mah. Dedeefendi Cad. Cüce Çesmesi Sk. No:6 34134 Vefa/Fatih-İstanbul adresinde herkesi bu hizmetlere davet teşvik ediyor.

Bu mübarek günlerin feyz ve bereketinden istifade duasıyla bu müjdeli haberleri nazarlarınıza neşrediyoruz.

S.Yasin AKDENİZ /Risale Ajans

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: