İsviçre Hizmet Mektubu

Esselamu Aleykum Ve Rahmetullahi ve Berekatuhu
isvicreli-nur-talebelerinden-mektupİsviçre’de hizmet  Ali Uçar abilerin dönemlerinden beri var hatta o elim kazadan önce Ali Uçar abinin burda hizmetin gelişmesi amacıyla birkaç ay kalmak suretiyle sözü olduğu burdaki abilerden rivayet ediliyor.
Şimdilik her Çarşamba akşamı Zürih merkezde derslerimiz devam ediyor. Dersleri daha çok istifade etmek için mütaalalı yapıyoruz ve genelde ilk derste imani meseleler ve ikinci derste lahikalardan okuyoruz. Birkaç hafta önce Risale-i Nur talebesi bir abimizle daha tanıştık. Oğlu orta okul çağında biri Vietnamlı ve biri de İsviçreli olmak üzere iki kardeşimizin hidayetine vesile olmuş. Şimdilik uzakta oldukları için kendi evinde onlara namaz kılma gibi temel dini eğitimleri veriyor.
Yakın zamanda okuma programları ve dernek açma faaliyetlerine başlamak arzumuz ve duamızdır. Bilmeyen ve duymayan kardeşlere bildirmek isteriz ki burdaki eğitim imkanları dünya çapında olup dünyanın dört bir yanından bilim adamlarını celb etmektedir. Doktoraya kabul alındığı takdirde iyi bir maaş alınıyor ve master bursu da hatırı sayılır miktardadır.
Rahmetli Muzaffer Aslan abi dermiş ki yurt dışındaki vakıflar doktora öğrencileridir. Kardeşlerin bu hislerle yurtdışına gitmeleri ve bu his olmadığı takdirde gayri muslim memleketlerde manevi olarak zararda olacağını düşünmekteyiz. 
İsviçre Nur Talebeleri
Nurnetwork

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: