KİM’den Ücretsiz “Cami Rehberliği” Eğitimi

*Eğitime Davet

Kültürlerarası İletişim Merkezi Derneği olarak gönüllü eğitimlerimize bir yenisini daha ekliyoruz. 22 – 23 Haziran 2013 tarihlerinde Dr Ali Özgür Özdil tarafından verilecek “Cami Rehberliği” Eğitimi Cumartesi günü Almanca, Pazar günü de Türkçe olarak gerçekleştirilecektir. Dr Özdil 1997’den beri başta Almanya olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerinde bu alanda eğitimler vermiş bir akademisyendir.

Katılımın ücretsiz olduğu eğitim programına ön kayıt yapıp başvurmak zorunludur. İstanbul dışından başvuracak katılımcıların onaylanmaları halinde konaklama ve yeme-içme ihtiyaçları derneğimiz tarafından karşılanacaktır. Aşağıda etkinliğin posterini bulabilirsiniz.

Ön kayıt için: http://bit.ly/13mqOsQ

KÜLTÜR

Kültür, bir toplumun, tarihsel ve sosyal  süreç içerisinde oluşan değerleridir. Her toplumun farklı değerleri ve uygulamaları kendi kültürünü tanımlar. Kültürler, yalnızca  coğrafi uzaklıktan değil; tarihi, politik ve dini nedenlerden dolayı da farklılaşır. Aynı anne ve babadan meydana gelen insanlık, zamanla iletişimsizlikten dolayı birbirlerine ve birbirlerinin kültürüne yabancılaşmıştır.

İLETİŞİM

İletişim, bilginin bir taraftan öbürüne tarafların da kabul ettiği bir hedef ve yönde aktarılmasıdır. Kültürlerin birbirine barış içinde yakınlaşması, birbirleri ile iletişim kurmaları ile mümkündür.

– Merkezimizin kuruluş amacı, tüzüğünde belirtildiği şekliyle şöyledir:

“…ülkemizde yaşayan ve ülkemizi ziyaret eden insanlar arasında kültürler arası diyalogların kurulması, geliştirilmesi ve kültürel mirasımızın tanıtılması konusunda çalışmalar yapmak ve çalışmalar  yapan  kişi ve kuruluşlara destek vermek…”

www.kim.org.tr

kim ucretsiz cami rehberligi afisi

1 tane yorum yapılmış

  1. Prof.Dr.Mustafa NUTKU dedi ki:

    Çok kişinin ve Bediüzzaman’ın ifadesiyle İstanbul için “dünya cenneti” denilmektedir. Dünyanın çeşitli yerlerinden turist olarak her yıl İstanbul’a gelen çok sayıdaki gayrimüslimlere gezdikleri İstanbul’daki tarihî camilerde İslâm daha iyi tebliğ edilebilir. Bilhassa İngilizce konuşabilen Müslümanlar için, bu tebliğ mühim bir vazife sayılır. Cami rehberliğini de öğrenerek, İslâm’ı camilerde daha iyi tebliğ etmek mümkün olabilir. Durumu buna müsait olanların bu kurs fırsatını değerlendirmeleri gerekir.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: