Küfrün Cezası Ebedi Cehennemdir

İnsan küçük bir varlık, on yirmi, otuz her ne ise ömür müddetince, küfür içinde yaşar ve ölür.

Kuran’a göre cezası, ebediyyen cehennem azabıdır. Mümin insan, elbette, Adil’i mutlak olan Allah c.c.ün .işidir deyip, Hikmet’inden sual olmaz dese de, bu suç ve ceza dengesini, sathi bir nazarla düşündüğünde bu cezanin büyüklüğünün Hikmet’ini pek anlayamıyor.

Fakat, beynini biraz terletip, derin düşündüğünde, cezanın, Kamil manada adil olduğunu tasdik eder. Çünki, inkar ve küfür, Zatı ilahinin varlığını red ve tahkirdir. Allahın sayısız nimetlerine karşı, küfranı nimettir. Sayısız Esmaülhüsnasını tahkir ve inkardır. Allahın Kemal sıfatlarına hakarettir. Sayısız Hikmet’ler, zinetler ve nimetlerle Bize verilen mesajlara, kör ve ağır OLMAKTIR.

Yüzyirmidört bin peygamberi, yalancılıkla itham etmektir, TEKZİB etmektir. Milyarlarca evliya, YÜZBİNLERLE ifade edilen sahabeyi, yalancılıkla ve insanları kandırmakla itham etmektir. Ayın, Güneş’in, sayısız yıldızların ve varlıkların üzerinde akılla okunan hikmet yazılarını önemsememek ve okumamaktır.

Bütün Peygamber’leri, sayısız ümmetlerini, yalana ve boş şeylere inanan kimseler kabul ederek, ahmaklıkla tahkir etmektir.

ŞİMDİİİİ, BÜTÜN BUNLARDAN DOLAYI, BİR KAFİRİ, DÜNYA KANUNLARINA GÖRE , MAHKEMEYE VERSELER, HER BİR HAKARET İÇİN CEZA ALSALAR, EBEDİ CEHENNEM AZABINA DENK GELMEZ Mİ..?

Abdülhamit Oruç

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: