Kültürlerarası İletişim Merkezi’nde Neler Oluyor?

Selamun Aleykum Değerli Arkadaşlar,
Yine güzel bir haberle geldik sizlere..
Elhamdülilah Merkezi’mize tarihi camiler ve mekanlarda ücretsiz dağıtılmak üzere
6.210 adet İngilizce,
3.060 adet Çince,
3.060 adet Almanca ve
3.060 adet İspanyolca,
toplamda
15.390 adet Kur’an-ı Kerim bağışı yapıldı. Ve hemen ilk etapta İstanbul’daki camilerimizde dağıtımına başladık. İnşallah bir kısmı önümüzdeki hafta Edirne’de Selimiye ve Eski Cami’de bulunan standlarımıza da ulaşacak.
Bu noktada halen talep gören bazı dillerde tercüme açığımız devam ediyor.
Her zaman desteklerinizi bekliyoruz…

Hayırda ve iletişimde kalınız.

Fatih Özkan

Kültürlerarası İletişim Merkezi

2 tane yorum yapılmış

  1. erdem dedi ki:

    Sizleri tebrik ediyoruz Allah (Celle Celaluhu) razı olsun ve başarılar ihsan etsin. Amin.Aslında bu görev önce Kültür Bakanlığının sonra Diyanet işleri Başkanlığının Kültür Bakanlığı özellikle rehberleri islamiyeti ve kendi tarihimizi ve tarihi eserleri bilen kişilerden seçmeli , mevcut rehberlerin sertifikalarının yenilenmesi islami ve tarihi bir eğitim verildikten sonra başarılı olanlara verilmeli.Diyanet işleri Başkanlığımız Kuran-ı Kerim ve tefsirlerini özellikle asrın tefsiri Risale-i nurları başta arapça olmak üzere ingilizce , urduca ve çinceve japonca gibi dillere çevirtip, yahutta cevrilen dillerde hazır eserleri bastırıp yurt içindeki tarihi camilere yurt dışı merkezlere ve görevlilerin bulunduğu hizmet mahallerine göndermeldir

  2. mehmet dedi ki:

    Selam Aleyküm sayın hocam, bana bir adet çince kuran lazım, bir türlü temin edemedim, varsa veya mümkünse bir tane bana gönderme imkanınız var mıdır acaba? Eşim yeni müslüman oldu ve Çinli.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: