Kur’anı Anlatan Adam Bediüzzaman Programı Düzenlendi

kurani-anlatan-adam-bediuzzaman-programi-duzenlendiNur İlim ve Eğitim Vakfı’nın düzenlediği Kur’anı Anlatan Adam Bediüzzaman programı Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Geniş bir katılımla gerçekleşen programa ilgi yoğundu.

Mehmet Fırıncı Ağabey, İhsan Atasoy ve Metin Karabaşoğlu’nun gerçekleştirdiği konuşmalarda Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin ilmi şahsiyeti ve Risale-i Nurlar’ın günümüz insanına yapmış olduğu etkiden bahsedildi.

Üstad’ın hayatını kısaca izleyicilerle paylaşan Mehmet Fırıncı Ağabey, günümüzde Üstad’ın fikirlerinin bütün dünyaya ulaştığını belirtti. Mısır El Ezher Üniversitesi’nde dünyaca ünlü alimlerin Bediüzzaman’ın fikirlerini tartıştığını belirterek bu durumun çok sevindirici olduğunu söyledi.

Bediüzzaman’ı iyi anlamak için eserlerinde geçen Rüyada Bir Hitabe’nin iyi anlaşılması gerektiğini belirten İhsan Atasoy, burada geçen “Evet ümitvar olunuz gelecekte en gür seda İslam’ın sedası olacaktır” ifadeleriyle bizlere müjdeler verdiğini belirtti.
Günümüz seküler toplumun insanlarının ihtiyaçlarının da değiştiğini beliten Metin Karabaşoğlu, İnsanların akıllarının yanı sıra nefislerininde göz önünde bulundurulması gerektiğini belirterek Otuz İkinci Söz’ün İkinci Noktasının bu asrın insanlarına bakan yönlerinin çok olduğunu ifade etti.
Program İhsan Atasoy ve Metin Karabaşoğlu’nun kitaplarını imzalamasından sonra sona erdi.
Risale Ajans

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: