Marsilya Nur Talebelerinden Hizmet mektubu..

Esselamu Aleyküm Degerli, aziz, nur talebeleri!

Bu seneki elhamdulillah Paristeki 2. kitap fuarımızı çok maddi ve manevi bir bereketle bitirdik .Türkiyede, Pariste ve Marsilya bölgesinde maddi ve manevi katkılarında bulunan kardeşlerimizden Allah -ebeden razi razı olsun . Bu seneki fuarımız çok bereketli geçti çok değisik kardeşlerle tanışma imkanımız oldu.

Hemen hemen her meslek grubunda konuşma nasip oldu.Hapishanede din dersi veren biriyle tanistik asayi musada n bazi yerler gosterdik cok hayret kaldı ve hapishanede ders yapacağız dedi çünkü harkulade bir eser dedi. Bazı kanaat önderleriyle görüştük. Onlar dedi üstadla hiç sorunumuz yok eğitimcilerle kastamonu talebeleri meseleleri bahsi mest etti eğitim camiasında devrim niteliği taşıyor .

bide üstadın Osmanlı Avrupa’ya hamile mesele onlar dedi biz bunu şu anda yaşıyoruz ve yeni müslüman olanlarda bunu hayret ettiler yakındır tam manasını tezahürünü görmek Tarık Ramazanın asistanlariyle görüştük nurlardan bazı bölümler gösterdik kitapları hemen aldılar Tarık Ramazana kitaplar hediye -edildi çok şeylerle karşılaştık; ama zaman yetmez nurların kerametlerini anlatmak.

Herkesten Allah razı olsun

selam ve dualarla

selahaddin marsilya

——————

Bediüzzaman’ı okuduğumuzda şevkimiz ve fikrimiz değişiyor ve. Bir an önce kitapların Fransızca Tercüme edilmesini istiyoruz diyorlar bize çok sorular sorul du bizi Risale’i Nur tatmin ediyor ve biz Bediüzzamana çok sevgi besliyoruz..

 

-peki dedik size standa çeken ne oldu?

-bizde bilmiyoruz Allah tarafından bizi buraya iten çeken bizi oldu.

Bişi oldu birkaç cemaatlarla kanaat önderleri ile görüştük dediler.

Bizim Bediüzzamanla hiç sorunumuz yok biz onu kendimizden biliyoruz ve seviyoruz.

Pariste ki 2’nci fuarımızdı geçen sene ve bu sene katıldık 160 bin kişinin katıldığı bir yerdi Marsilyada.

10 kitap fuarını yaptık toplam 6 sene oldu fuara katiliyoruz ve fuarda bu sene çok ilgi arttı her sene ilgi ve alaka fazlalaştı ve bütün kitaplari tükettik elhamdülillah. .

IMG-20160516-WA0005

Osmanlı, Avrupa hamiledir Avrupa Osmanlı’ya hamiledir meselesinde söz çok cezbetti dediler.

IMG-20160516-WA0003biz artık yaşıyoruz ve Doğum yaklaştı bide glaston meselesi Kur’anın Sönmez manasını söndürülmez bütün dünyaya göstereceğim tamamen mest etti çok şeylerle karşılaştık elhamdülillah.

IMG-20160516-WA0007Biz bugün Pariste bitiyoruz 4 gün sürdü inşaallah seneye daha büyük bir stand aldık..

selam ve dua ile..

Marsilya Nur Talebleri..IMG-20160516-WA0006

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: