Mübarek Ramazan Ayına Girerken

Muhterem kardeşlerim!

Allah’ımıza ne kadar şükretsek azdır ki Ermeni, Rus veya yahudi değiliz de şehid dedelerin torunları olup canları ile ödeyıp kanları ile yoğurdukları dünyada eşi bulunmayan toprakta yaşıyoruz. Gene Allah bizleri çok sevdiği için 1.300.000 çeşit mahlukatın tepesine çıkarıp, ölü atomlardan inşa ettiği biz acizlerin önüne türlü türlü nimet sererek, imtihan için bizi buraya gönderip, o imtihanı başarmak için de sebep olarak mübarek aylar günler geceleri bizleri çok sevdiği için, cehennem ateşinde yakmayıp, mutluluğun sonu olmayan cennet gibi bir zenginliği biz müslümanlara kazandırmak için önümüze türlü sebeplerden bir tanesi de  mübarek Ramazanı şerifi Ahiret ticareti yapmak için Müslümanlara sevap depolamak için ve o savaplarla Allah’ın rızasını kazanmak için, Ramazanı mübareği bütün dünyanın iştirak edeceği bir fuar ve bir sergi bir pazar yapmış ki başka vakitlerde her hayırlı işi için en az on sevap öderken Ramazan’da otuzbine çıkar.

Tek kadir gecesinin kıymeti bin aydan hayırlı olduğunu Kur’anı Kerim bize bildiriyor. Bu kârlardan mahrum kalmamak hulusi kalp ile Allahın rızasını kazanmak için O’nun emrine uymak tarafına meyletmek lazım. Meyil dedim yalnız meyil olmaz. Bilakis büyük bir fedakârlıkla bütün ruhu canımızla fedakarlık yapıp, vaktimizi asla boş geçirmeden, bu büyük fırsatı elimizden kaçırmamak için, başta namazımızı ta’dili erkânla kılıp orucumuzu basit saymadan, nefsimize, gözümüze, kulaklarımıza, ağzımıza ellerimize ve bütün duygularımıza oruç tutturup, Ramazanı mübarekten ayrılırken sevap sandığımız dopdolu olarak ayrılalım Allahın yardımı ile.

“Evet, Cenab-ı Hak, herşey için bir nokta-i kemal tayin etmiştir ve o noktayı elde etmek icin o şeye bir meyil vermiştir. Herşey, o nokta-i kemale doğru hareket etmek üzere, sanki mânevî bir emir almış gibi muntazaman o noktaya müteveccihen hareket etmektedir. Esna-yı harekette onlara yardım eden ve mânilerini def eden, şüphesiz, Cenab-ı Hakkın terbiyesidir (Rububiyetidir).”

Sizleri candan tebrik eder, dop dolu sevaplarla bayrama nail olmamızı temenni eder memleketimize ve tüm alemi islama hayırlara vesile olmasını dilerim.

Kardeşiniz Abdülkadir Haktanır

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: