Mustafa Sungur Abi’nin “manidar” Gördüğü Rüya!

Sene 2005, Diyarbakır’ın en eski ve emektar on numara ile bilinen, balıkçılar başı semtindeki dershaneye gidiyordum. O sırada cadde gidiş-gelişli idi. Urfa kapıdan dershaneye arabayla giderken sağdan gidilip çarşı başında şimdiki otobüs durağı olan yerden tekrar  –U-  dönüşü yapıp dershaneye gidiliyordu. İşte –U–  dönüşü yapılan balıkçılar başı caddesinin başında birkaç tane resmi, siyah üniformalı, düzgün giyimli güvenlik görevlileri durakta beklediklerini rüyamda gördüm.

Güvenlikçilere yaklaştım, “Neyi bekliyorsunuz?” dedim

Biri  “ Bediüzzaman geliyor” dedi.

Biraz sonra siyah kaportalı bir otomobil, bulunduğumuz yere doğru geldi. Üstad, arabanın arka sağ koltuğunda oturmuş bir vaziyette, Şoförü, Abdurrahman Aras’ın kardeşi, Hasan ARAS idi. Hasan ARAS beni Üstada göstererek, “işte Rüstem abi” dedi.

Araba yanımda durdu: Arabanın bana taraf olan sağ kapıyı açtım. Üstada hitaben “Efendim, müsaade ederseniz kemal-i iştiyakla ellerinizi öpeyim” dedim. Üstad: “bizde el öptürme yok kardeşim” dedi.Üstadın elini öpmeye ısrarlıydım,“ büyük bir heyecanla, efendim böyle bir fırsatı bekliyordum, elini öpmek istiyorum” dedim.

Üstad  sağ elini bana doğru uzattı, birkaç kez üst üste o mübarek yaşlı elini doya doya öptüm.  Üstad, şoföre hitaben! “Mustafa SUNGUR, on numaradadır.  Oraya gidelim” dedi ve On numara tabir edilen dershaneye doğru gittiler.

Üstadımızın Mustafa SUNGUR abiye  “HAYATINLA HAYATIM DEVAM EDECEK” demiştir.

Rüyanın yorumunu siz değerli okuyuculara havale ediyorum.

Bir müddet sonra Diyarbakır’da esnaflık yapan Ali BALAT’a rüyamı anlattım. Ali BALAT hoca da, telefonla Sungur abiye rüyamı anlattı, Rahmetli Sungur abi  “Çok manidar bir rüyadır” dedi.

Bundan iki sene önce İstanbul’da, Rahmetli Sungur abinin kaldığı dershanede rahatsız olduğu halde cemaatin bulunduğu bir ortamda, Sungur abiye bu rüyamı heyecanla anlatım. Sungur abi: “güzel kardeşim” dedi, ilaveten: “Diyarbakır’daki kardeşlerimize de selam söyle” dedi.

Sungur abi!  Kabrin pür nur olsun.

Makamın Cennet-i âlâ olsun.

Tüm Nur camiasının başı sağ olsun.

Rüstem Garzanlı / Diyarbakır

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: