NET NESIL Platformu İslam Üniversitesinde Buluştu

NET NESIL Platformu´nun araştırma projesi olan “Hizmet Rehberi Seminerleri” nin 5. si İslam Üniversitesi Rotterdam da gerçekleşti.

Yapılan bu çalışma ile “Nur Talebelerinin Hizmet Rehberi” olan eser okuma, araştırma ve 5 farklı bölgede yapılan sunum ve değerlendirmelerle sona gelinmiş oldu.

Hizmet Rehberi konusunda yapılan bu son sunumu ise İslam Üniversitesi Rotterdam´da gerçekleştirilmesi uygun bulundu. Günün erken saatlerinde başlanan program akşam vakitlerine kadar devam etti. Ardından program, Rotterdam Medrese-i Nuriye’de Nurlu sohbetlerlerle devam etti.

Platform üyeleri Hizmet Rehberini araştırarak ve aylarca üzerinde mütalaa ederek okumanın kendilerini bundan sonraki yapacakları çalışmalara daha çok motive ve ciddiyetle yaklaşacaklarını belirttiler.

Platform ekibi bir sonraki araştırma konusunu yaşadıkları ülkenin şartlarına göre seçmeye gayret gösterdiler. Avrupalı insanların ve bilhassa Avrupa’da yaşayan Müslümanların Haşir İnancındaki eksiklerini belirleyen ekip, bir sonraki araştırma konusu olarak Haşir Risalesi’ni ele alacaklarını belirttiler.

NET NESIL Platformu´nun 7. buluşma yeri 13.10.2012 tarihinde Almanya´nın Mannheim şehrinde olması uygun görüldü.

NET NESIL Platformu “5.Hizmet Rehberi Seminerleri” açıklaması.

NET NESIL Platformu olarak Muazzez Üstadımızın telif ettiği ve Muhterem ağabeylerimizin bir araya topladığı “Nur Talebelerinin Hizmet Rehberi” isimli eseri araştırarak sona erdirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu eseri inceledikçe bu asrın insanlarına iman hakikatlerini nasıl yaşanmasını ve insanlara en iyi şekilde nasıl anlatılması gerektiğini öğrenmiş olduk. Bizler yüce Kur´an- ı Kerim´in en parlak hakikatleri olan Risale-i Nur hakikatlerini adım adım ve Mütaala ederek araştırmaya devam edeceğiz. Bu kutsi hakikatleri asrın insanına en ideal ve uygun bir şekilde tebliğ edebilmek için, çalışmalarımıza devam edeceğiz.

NET NESIL Platformu araştırma ekibi

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: