NET Nesil Platformu, Hutbe-i Şamiye Analizini Köln’de Yaptı

IMG-20131027-WA0004-1

Niyet, emek ve tevekkül (N.E.T.) prensipleri üzerine kurulan NET Nesil Platformu’nun bu seferki programı Almanya’nın Köln şehrinde 25 – 27 Ekim arasında düzenlendi.

Programa Almanya’nın diğer şehirlerinden ve Hollanda’dan da katılım oldu.

Geçen programlarda olduğu gibi bu programda da asrımızın Kur’an tefsiri Risale-i Nur’lardan bolca istifade edildi. Araştırma projesi olarak seçilen ve katılımcılar tarafından önceden okunup analiz edilen Hutbe-i Şamiye eseri daha iyi bir şekilde anlaşıldı. Âlem-i İslam’ın altı hastalığı, bu hastalıkların reçetesi ve biz Müslümanları çok sevindiren müjdeler slayt gösterisi ile birlikte anlatıldı.

IMG-20131026-WA0027

Cuma günü Cuma namazıyla başlayan hareketlilik Pazar günü meşveretin sona ermesine kadar devam etti. Cumartesi günü yapılan sunumlar hem NET Nesil üyeleri için hem de Köln’deki sohbet grubu için oldukça istifadeli geçti.

İnşaAllah, bir sonraki program Ocak ayında Almanya’nın Mannheim şehrinde düzenlenecek ve katılımcılar Risale-i Nur’lardan 13. Şua’yı analiz edip sunacaklar.

Uhuvvetin, kaynaşmanın, bilgi paylaşımının, bakış açısının, kısacası manevi güzelliklerin ileri safhaya ulaştığı bu programda, Medrese-i Nuriye Köln’de bizleri ağırlayan ve ilgilerini eksiltmeyen kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Allah onlardan ebeden razı olsun, hizmet-i Kur’aniyede daim eylesin.

Daha nice Nur’lu programlara !!!

NET Nesil Platformu
Soner YILDIRIM, HOLLANDA

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: