Pakistan’a ÇARE olan girişim

Mübarek Kurban bayramında Türkiye’den Çare Derneği vasıtası ile gönderilen kurbanlarla Pakistanlı kardeşlerimiz ile dertler tasalar kurban edildi..

Pakistan’da çok istifadeli ve bereketli bir kurban bayramı geçirdik. Yaklaşık 14- 15 ayrı şehirde kurban kesim ve dağıtım çalışmaları yaptık. Mümkün olduğu kadar kurbanları en muhtaç ve yetim ailelere ulaştırmaya çalıştık.. Teker teker her kapıyı çaldık. Bu organizasyonda o kadar dualar edildi, manzara o kadar güzel oldu ki inanın kelimelerle ifade edemiyoruz.

Biz birinci gün Gojrada kesim çalışmalarına katıldık. Punjab eyaleti içerisinde bulunan Gojra şehrinde hazırlamış olduğumuz kurban kesim merkezimizde toplu kurban kesimi yaptık. Kesimi yapılan kurbanlar yaklaşık On Bin yoksul ve sel afetinden zarar gören muhtaç ailelere dağıtıldı. İnanın o kadar zor ve kötü şartlar altındalar ki.. insanin içi parçalanıyor. Hela yok, elektrik yok, su yok, hiçbir şey yok.. sadece topraktan yapılmış birer odacıktan ibaret bir yerde kalıyorlar.. Her kapıyı çaldık teker teker… ve birer paket kurban ikramı uzatarak bayramlarını tebrik ettik.

Her kurban için hazırlamış olduğumuz isim listeleri teker teker her hayvanın başında yüksek sesle okunarak ve kasablara icazetler verilerek kurbanlarımız tekbir ve tehlillerle kesildi. Bu kesimler hem kameralar ile ve hemde fotoğraflar ile kayıt altına alındı. Türkiye`den gelen Çare Derneği gönüllülerinin bizzat iştiraki ile kurban kesimleri yapıldı. Kesim yaptığımız merkezi şehirler; İslamabat, Rawalpindi, Gojra, Faysalbad, Sargodha, Sahiwal, Guetta, Peshawar, Swabi, Gilgit gibi şehirler ve bunların ilçeleri idi.

Kesilen kurbanlar, muhtaç ailelerin evlerine ulaştırılmakla beraber, ayrıca hastaneler, yetimhaneler, göçmen mahalleleri, medreseler ve Kur’an  kurslarına dağıtıldı. Pakistan’da böyle güzel, istifadeli, bereketli ve de feyizli bir kurban bayramı geçirmemize sebep olan hayırseverlere Pakistan halkı namına teşekkürlerimizi iletiyoruz.”

Çare Yardımlaşma Ve Kalkınma Derneği/ Pakistan Temsilciliği

www.care.org.tr

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: