Rusya’daki Cami Açılışına İslam Ülkeleri Liderleri Katılacak

İzvestiya gazetesi İslam dünyası liderlerinin, Ulu Camii’nin açılışı için Rusya’nın başkenti Moskova’da bir araya geleceğini yazdı.

Gazeteye göre Moskova’nın en büyük caddelerinden biri olan Prospekt Mira’da yer alan caminin açılış törenine Suudi Arabistan, Ürdün, Katar, Kuveyt, Türkiye, Azerbaycan ve Kazakistan gibi ülkelerin liderleri davet edildi.

İNTERFAX: ERDOĞAN, EYLÜL’DE MOSKOVA ULU CAMİİ’NİN AÇILIŞINA KATILACAK

Rus İnterfax haber ajansı adını açıklamadığı bir kaynağa dayandırdığı haberde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Eylül’de Moskova’daki Ulu Camii’nin açılış törenine katılacağını açıkladı.

Törene Sudan, Libya ve Irak gibi ülkelerden heyetlerin de katılacağı belirtildi.

‘RUSYA’NIN İSLAM DÜNYASINDA ÖNEMLİ BİR ROLÜ OLDUĞUNUN GÖSTERGESİ’

Öte yandan İzvestiya’ya konuşan Rusya Müftüler Konseyi Başkan Yardımcısı Ruşan Abbyasov da Ulu Camii’nin açılışının ‘sadece Rusya’daki değil dünyadaki tüm Müslümanlar için önemli bir olay olduğunu’ ifade etti. Abbyasov, ”Caminin açılışı Rusya’nın İslam dünyasında önemli bir rolü olduğunun göstergesi’‘ dedi.

‘AVRUPA’NIN EN GENİŞ CAMİSİ’

İzvestiya’nın haberinde ayrıca, tamamlandığında Ulu Camii’nin Avrupa’nın ‘en geniş’ camisi olacağı belirtildi. Gazeteye göre 19 bin metrekarelik bir alan kaplayan caminin bünyesinde konferans ve sergi salonları da yer alıyor.

sputniknews

1 tane yorum yapılmış

  1. erdem dedi ki:

    “Şu istikbal zulumat-ı içerisinde en yüksek gür sada islamın sadası olacaktır.” hakikatı tüm bu olumsuzluklara rağmen gerçekleşecek İnşaallah….

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: