Sessizler İman Derslerinde Buluşuyor!

Salona girdiğimizde, sessizliğin hakim olduğu bir  huzur ortamı ile karşılaştık.  Yaklaşık 100 kişi vardı ve  hepsi de dikkatlice ders yapanı izliyordu. Fakat burada farklı bir şey vardı. Çünkü ders yapandan hiç ses çıkmıyordu. El hareketleriyle bir şey anlatıyordu. Dinleyenlerin ara sıra vücut dilleriyle verdiği tepkiler ne kadar iyi anladıkları ile ilgili bizlere işaret veriyordu.

Burası İstanbul Süleymaniye’deki  Hamidiye Vakfına ait ders salonu. Her Cuma akşamı sağır ve dilsizler burada toplanıyor. Saat 19:30 ‘da başlayan derslere alaka muazzam. Gittikçe büyüyen ilgiyle buraya gelenlerin sayısı artıyor. Ayrıca pazar günleri yapılan ders ve programlarla da sessizlerin dünyasının nurlu  sesi olunmaya çalışılıyor.

“İnsan bu dünyaya ilim ve dua vasıtasıyla tekemmül etmeye gelmiştir” hakikatını yaşayan bu kardeşlerimizin dikkat ve ciddiyeti takdire şayan. Risale-i Nurların bu şekilde anlatıldığı ve izlenildiği bir atmosfere ilk defa girmiştik. Birinci söz anlatılıyordu.

Onları görünce bu hizmetin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha anladık. Çünkü hepimizin olduğu gibi, onların da iman derslerine ve imanlarını muhafaza etmeye ihtiyacı var.

Böyle hizmetlerle iman hakikatleri, onlara da ulaştırılmış oluyor. Bu hizmette bulunan kardeşlerimizi de ayrıca tebrik ediyoruz. Allah gayretlerini ve şevklerini arttırsın.

 

www.NurNet.org


10 tane yorum yapılmış

 1. çetin kılıç dedi ki:

  Lisanım hislerimi anlatmaya yetmez Allah daim etsin bu hizmette bu güzel insanlarla birlikte bizide isdihtam etsin hizmeti anlamayı yaşamayı nasip etsin

 2. Muhammed Esat dedi ki:

  maşaallah… Onlara bakıp inşallah bizde gayretleniriz.

 3. zübeyir dedi ki:

  Masallah ,barekallah.Risale i nur duyulmasa bile gönüllere akla kalbe ruha hitap ediyor.

 4. Aman dedi ki:

  Maşallah.Çok güzel.Allah insanı öyle mucize olarak yaratmış.

 5. Halil Onur Çırakoğlu dedi ki:

  Elhamdülillah, Hamidiye avrupa yakasındaki merkezinde kalıyorum. Sessizler hizmetinde bulunuyorum, Risale-i Nur bizi ihlasla muhafaza ediyor. Bize dua edin.

 6. mucahit dedi ki:

  Çok sevindim elhamdulillah şükürüm. Vakıf hizmetçi RİSALE-İ NURSİ toplantısı kişiler 130 ci 150 olur şükürlerimiz. Sizlerin hizmetçi ders devam muhafaza ediyorlar inşaallah. Sizlerin duam edinin. Bana dua veririm inşaallah 🙂

 7. serdar demircan dedi ki:

  cenabı hak yapılan risalei nur hizmetlerini iki cihanda kabul buyursun.hizmetlerle iştigal eden kardeşlerden allah razı olsun.hizmetlerine dua eder hizmetlerinden deu buyurmalarını rica ediyoruz.

 8. fatih nur dedi ki:

  Balıkesir’de de sessizler hizmetimiz yeni yeni başlamakta.Karesi Vakfı bünyesindeki kardeşlerimiz geçen hafta işitme engelliler derneğine giderek yeni öğrendikleri ve çat pat bildikleri işaret dili ile ders yaptılar.Balıkesir’de bu konu üzerinde mesaisini teksif etmek isteyen kardeşlerimizi bekliyoruz. fatihk88@hotmail.com
  veminellahittevfikvelhidaye.

 9. emine dedi ki:

  hanımların da gazi osman paşa beşyüz evlerde sessizler dersi vardır.her pazar saat 12de hanım sessiz kardeşlerimizi bekleriz

 10. havva ünal dedi ki:

  Risale_i Nur insana huzur veren bir kitap özellikle Said Nursi mektupları

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: