Sitemizde Yazmak İster Misiniz ?

“Sizin en hayırlınız insanlara faydalı olanınızdır”. (Hadis-i Şerif)

Türkiye’de başlayıp çok kısa bir zamanda tüm dünyaya yayılan Risale-i Nur eserlerinin,  “Hizmet ve Faaliyetlerinin” duyurulması önemli.

İnternet’de çeşitli sitelerde, forumlarda, bloglarda bu haberlere rastlıyoruz. Fakat toplu bir şekilde bu hizmetler, meraklı nazarlara sunulmalı.

İnce ince iplerin bir araya gelmesiyle çok güçlü halatların ortaya çıkması gibi, küçük küçük hizmet haberlerinin bir araya getirililip bir internet sitesi çatısı altında toplanması, manevi kuvvete ciddi  destek  olan, okuyanların şevklerini arttıran,  güçlü bir cereyan etkisi yapacaktır.

Böylece farklı mekanlardaki yeni hizmet modelleri, okuyanlara yeni ufuklar açıyor, yeni hizmet modellerinin keşfedilmesine vesile oluyor.

Ayrıca genç kalemlerin kendilerini yetiştirebileceği ve sahip oldukları potansiyeli açığa çıkarmaları için fırsatların çoğaltılması gerek.

Sitemiz, Siz Kıymetli Üyelerimizin, Nurlardan ve Kuran Hakikatlarınden istifade ettikleri manaları paylaşabileceği bir ortam sunar. Böylece okuyanların fikri derinliğine katkıda bulunabilirsiniz.

Kendi bölgenizdeki hizmet haberlerini,  faydalı olabilecek bilgileri veya alıntı makale, deneme ve yazıları paylaşabilirsiniz.

Yazı eklemek için siteye üye olmanız yeterlidir. Eklediğiniz yazılar editörün onaylaması ile yayınlanır.

*  *  *

Yazı eklemek için gerekli teknik bilgiler

Yardımcı dokümanlara “Yayın Politikamız” sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yayın politikamız sayfasını açmak için tıklayınız : http://www.nurnet.org/yayin-politikamiz/

10 tane yorum yapılmış

 1. ŞEYMANUR DURSUN dedi ki:

  Yazıları çok beğendim. İnsanlara hayırlı bir site yapılmış. Çok teşekkür ederim. ..

 2. m.yahya dedi ki:

  sitenizi bir göz gezdirdim.Gayet güzel üstadımızın ruhunu şad ettiniz.Emeği geçenlere Allah ebeden razı olsun.

 3. Resul Kaan dedi ki:

  Çok Güzel Bir Site Emeği Geçen Herkese Teşekkürler…

 4. Emanet Sahibi dedi ki:

  Her sabah ilk işim bu sitedeki yazıları okumak, Allah emeği geçenlerden razı olsun.

 5. sibel dedi ki:

  bu siteyle yeni tanıştım çok güzel bir duygu bu allah razı olsun sizden

 6. serap ucar dedi ki:

  sitenizde yazmak isterim.En tesirli muallim anne..konusunda yazmak isterim.çocuk dersleri yapıyoruz.Allah a emanet olun.

 7. fatih dedi ki:

  kendinmizi iyi tanıyalaım… tüm insanlar kardeştirr.. herkes bir insan sewse şu dünyada herkes biriblerini sewmiş olurr… ve en güzeli insanlar içinn birbirimize faydalı olmaktırrr.. sewgiler saygılar herkese rize den sizleri sewen ben:):)

 8. HASAN İLTER dedi ki:

  şamlı hafız tevfik abi barla gibi küçük bir nahiede iasle i nuru yazarken, üstad hazretlerine der: üstadım biz bu karyede risalei nurları yazıyoruz da, bunları kim okuyacak..yaşadığı asrın aşmış ve Ey üçyüz seneden sonraki yüksek asrın arkasında gizlenmiş ve sâkitane Nurun sözünü dinliyen ve bir nazar-ı hafî-yi gaybî ile bizi temaşa eden Saidler, Hamzalar, Ömerler, Osmanlar, Tahirler, Yusuflar, Ahmedler vesaireler! Sizlere hitab ediyorum. Başlarınızı kaldırınız,”Sadakte” deyiniz. Ve böyle demek sizlere borç olsun. Şu muasırlarım, varsın beni dinlemesinler. Tarih denilen mazi derelerinden sizin yüksek istikbalinize uzanan telsiz telgrafla sizin ile konuşuyorum. Ne yapayım, acele ettim, kışda geldim; sizler cennet-âsâ bir baharda geleceksiniz. Şimdi ekilen Nur tohumları, zemininizde çiçek açacakdır. Biz, hizmetimizin ücreti olarak sizden şunu bekliyoruz ki; mazi kıt’asına geçmek için geldiğiniz vakit, mezarımıza uğrayınız. O bahar hediyelerinden bir kaç tanesini medresemin mezar taşı denilen ve kemiklerimizi misafir eden ve Horhor toprağının kapıcısı olan kal’anın başına takınız. Kapıcıya tenbih edeceğiz, bizi çağırınız. Mezarımızdan henielleküm sadâsını işiteceksiniz.” diyen o büyük üstad cevaben diyorki: keçeli keçeli, bu risalei nurları kainat okuyacak..kim bilirdi ki, ölsün diye gönderilen bir karyede 1400 senedir kainatı ışıklandıran kuranı azimüşşandan tereşşuh eden risalei nurlar neşvüneme bulup kainatı ışıklandıracak ve ansanlığa yeni bir hadi olacak hakaikı imaniye ve kuraniyeyi delaili akliye ve kemali vuzuh ile izah edecek…

 9. deniz dedi ki:

  İnsanlar için yapılan hayır hasenatlar ve yardımlaşmak çok
  güzel,yüce ALLAH,hayırlı ALLAH,sevgisi ve saygısı olan insan
  larla karşılaştırsın,

 10. fazli kose dedi ki:

  Emegi gecenlerden Allah razi olsun.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: