Sözler Risalesi Tiyatroda Sergilendi

Bediüzzaman Said Nursi’nin ‘Sözler’ isimli eserinde anlatılan misaller, Antares Sanat Merkezi Tiyatrosu tarafından Turhal’da sahnelendi.
Turhal Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (TEYDER) tarafından organize edilen program Belediye Kültür Merkez’inde yapıldı. Programa çok sayıda vatandaşın yanında Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, İlçe Emniyet Müdürü Salih Turalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aymak, Turhal Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Sami Dinler, Dantela Eğitim Hizmetleri Müdürü Mehmet Çekin ve TEYDER Başkanı Uğur Fidan katıldı.
Risale-i Nur Külliyatının Sözler isimli eserinde iman hakikatlerini anlatmak için kullanılan misaller tiyatro sahnesinde canlandırıldı.Her yıl ilçeye değişik tiyatrolar getirdiklerini ifade eden TEYDER Başkanı Uğur Fidan, amaçlarının ilçenin sosyal ve kültürel yapısına katkı sağlamak olduğunu söyledi. Yıl içinde çeşitli zamanlarda değişik faaliyetler yaptıklarını kaydeden Fidan, dernek olarak eğitimde her yıl yüzde yüz başarı sağladıklarını dile getirdi. Fidan, tüm katılımcı ve sponsorlara katılım ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Cihan

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: