Stuttgart Okuma Programı Ardından

Barla Medresesi Mannheimdan Esselamun aleykum;

Her ne kadar Türkiye’deki hizmetler kadar olmasa da, bizler de Risale-i Nur’dan aldığımız enerji ile Almanya’da Risale-i Nur’ları okumayı ve bu hakikatlere aç olan insanlara okutmayı gaye edinerek, Almanya’daki ara tatillerde okuma programlari düzenlemekteyiz.

Barla Medresesi Mannheim’ da genç ve ögrenci cemaatin yoğunluğu nedeniyle bu tatiller bizler için çok önem taşıyor. Almanya’da ve Avrupa’da her sene 2 haftalik Paskalya Tatilerini firsat bilip 1 hafta büyükler olarak Köln´de, 1 hafta da genç kardeşlerimiz için Stuttgart’ta okuma programı düzenledik. Türkiye Manisa’dan değerli hocamız Rahmi Akman´da programımıza katıldı ve Risale-i Nur bilgisi ile bizlere önemli katkılar sağladı.

Program sonrası yaptığımız değerlendirmede gençlerin okumaya olan ilgisinin arttığını gözlemledik. Cemaatimiz içinde bir Alman müslüman kardeşimiz de bulunmaktadır. Kendisi şu anda Risale-i Nur’lari Almanca olarak okumakta ve Almanca sohbetler yapmaktadır.

Kimileri için bu tür tatiller kayak merkezleri ya da deniz kenarlarinda tatil yapmak iken, bizler için bu tatiller hizmet, mesveret, okuma programı demektir. Önümüzdeki ara tatillerinde okuma programlarımız bir baska şehirde devam edecektir.

Bu arada Almanya’da yaşayan insanimizin ve bilhasa gençlerimizin Risale-i Nur’a karşı olan ilgi ve merakını sevinçle gözlemlemekteyiz. Son bir sene içinde ciddi manada bu konunun üzerinde duruyoruz ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Rabbimizin ihsanı ile önümüzdeki yıllar içerisinde bu nurlu daire Avrupa’da hızla gelişecektir. İstirhamımız şudur ki Avrupada hizmet oldugunu bilin ve bizlere dua ediniz.

Barla Medresesi Mannheim olarak inşallah sizleri bilgilendirmeye devam edecegiz.

Selam ve Dua ile

Barla Medresesi Mannheim / Almanya

www.NurNet.Org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: