Susma!

“Susma, sustukça sıra sana gelecek”, gösteri ve yürüyüşlerde bu sloganı çokça duymuşsunuzdur.
Haksızlığa uğrayanın yanında olmak, yanlış giden şeylerin karşısında durmak adına söylenen bu cümleyi Lut kavminin helak oluşuyla bağdaştırıyorum, nasıl mı?

Lut kavminde Allah’ın haram kıldığı malum günahı işleyenler sadece otuz kişi idi oysa aynı dönemde seksen bin alim geceleri teheccüt ve zikirle meşgul oluyordu. Allah’ın emri kötülük görünce elinle, dilinle, kalbinle karşı koymandır. Boşanmaların Müslüman bir ülkeye hiç yakışmayan rakamlarda olması, bu durum gençlerin evlenmemesine sebep oluyor, kim %45 rizkli bir sahaya girer ki?

Böyle olunca gayrı meşru ilişkiler ve gayrı meşru nesil, karma eğitim, tesettür karşıtlığı, kadınların evlerini terk etmesi, fakir fukaranın kanını emen siyonizmi kapitalizmi besleyen faiz, aile birliğimizi çoluk çocuğumuzu tehdit eden eşcinsellik, “alev göklere yükselmiş içinde evlâdım yanıyor” İşte tamda buradayız, şirketi mâneviye ile bu kötülüklerin karşısında durmak elzem oldu.

Tüm Müslümanları ciddi bir duyarlılığa, STK ları, Kürsü sahiplerini, vicdan sahiplerini, diyaneti, tüm yetkilileri, insanlığı bu konuya sahip çıkmaya davet ediyorum.

Çetin KILIÇ

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: