Şirinevler Ev Dersi istifadeli geçti.

İstanbul-Şirinevler’de pazartesi günleri devam eden dersimize iştirak güzeldi. Komşumuz da ilk defa derse katıldı ve oldukça memnun kaldı. İnsanın yaratılış gayesi hakkındaki mütala feyizliydi.

Herkesin  kendi evini bir Medrese-i Nuriyeye çevirmesi ve bunu bir kültür haline getirmesi için ev dersleri kaçırılmaz fırsatlardır.

“Herbir adam eğer hanesinde dört beş çoluk çocuğu bulunsa kendi hanesini bir küçük medrese-i Nuriyeye çevirsin. Eğer yoksa, yalnız ise, çok alâkadar komşularından üç-dört zât birleşsin ve bu heyet bulundukları haneyi küçük bir medrese-i Nuriye ittihaz etsin. Hiç olmazsa işleri ve vazifeleri olmadığı vakitlerde, beş on dakika dahi olsa Risale-i Nur’u okumak veya dinlemek veya yazmak cihetiyle bir miktar meşgul olsalar, hakikî talebe-i ulûmun sevaplarına ve şereflerine mazhar oldukları gibi, İhlâs Risalesinde yazılan beş nevi ibadete de mazhar olurlar. Hakikî ilim talebeleri gibi, onların maişetlerini temin hususundaki âdi muameleleri de bir nevi ibadet hükmüne geçebilir”

5-10 dakika dahi olsa her gün Nurlarla meşgul olmanın gayreti içinde olmak dileğiyle…

 

 

 

 

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: