Türkiye Geçilebilir Mi?

Bundan bir asır önce, Çanakkale’yi geçmek istediler, geçebildiler mi?  Geçemediler. Çanakkale geçilmezdi ve Çanakkale’yi geçemeyeceklerdi. Niçin geçilmezdi ve neden geçememişlerdi? Çünkü karşılarında, Bilecik tren istasyonunda son yongası olan oğlunu uğurlarken:

‘Oğlum;

Babanı Dimetoka’da,

Dayını Şipka’da,

Ağabeylerini Çanakkale’de kaybettim.

Sen benim son yongamsın.

Sen dönmezsen ben Allah’ a emanet.

Git, sen de git!

Minareler ezansız, camiler Kur’an’sız kalacaksa sen de git’ diyen, vatanı ve dini için oğullarını gözünü kırpmadan şehitliğe gönderen mübarek analar ve onların ölüme gül bahçesine girme sevinciyle giden oğulları vardı.

Eğer Çanakkale geçilseydi, 18 milyon metrekarelik, ‘Üzerinde Güneş Batmayan İmparatorluk’ olarak telakki edilen İngiltere egemenliği devam ederdi… Churchill,  “ Biz Çanakkale’yi geçemedik yenilmezliğimizden şüphe başladı, Hindistan’ı ve diğer İslâm ülkelerini elimizde tutmak şansını kaybettik. Yalnız bizim sömürgelerimizde değil, bakın Avrupalı ülkelerin Müslüman sömürgelerinde aynı ümit ışıldamaya başladı” diyordu.

 

Çanakkale’de şehit olan dedelerimizin ruhlarının mesajları bize hep ümit veriyor. Onların İmanı, tevhidi, sabrı, sebatı, ümidi fısıldayan mesajları üzerimizdedir. Bu mesajlar yolumuzu aydınlatan ışıklarımızdır. Bu ışıklarla yolumuza devam ettiğimiz sürece, Türkiye geçilemeyecektir.

Dün Çanakkale’yi geçmek için, Çanakkale’ye gelenler, bugün yüzümüze gülerken içimizdeki hainleri kullanıyorlar. Hedefleri, Türkiye’yi geçmek.

Dün Çanakkale’de İngiliz, Fransız savaş gemilerini batırmıştık. Haçlılar birlikte saldırmışlardı…Bir asır sonra aynı Haçlılar şimdi “Kukla” kullanıyorlar… İçimizdeki hainlere, taşeronluk veriyorlar. Kendilerini göremiyoruz, bizi birbirimize kırdırıyorlar. Kısacası, bugün  yaşanan terör olaylarının hedefi Türkiye’ye diz çöktürmek, Türkiye’yi geçmek.

Bunu yapmak için emperyalist güçlerin taşeronu başta  PKK olmak üzere terör örgütleridir.

İşin en acı yönü ise, alnı secdeye gidenlerin siyasi görüş ve menfaat çatışması yüzünde, terör örgütleri ile beraber hareket etmeleridir. Rus gazetelerine röportajlar verilmesidir. Sanki Rusya Suriye’de insanları öldürmüyor, mağdur ve mazlumlara yardım ediyor sanırsınız. Allah akıl, fikir, basiret versin. Gidilen yol çıkmaz sokak.

Müslüman aklını kiraya veremez. Yanlışı mürşitte, hocada, alimde yapsa sorgular. Sorulamayanın işi zor. Erdoğan gitsin de  ülke batarsa batsın, böyle bir anlayış, Bediüzzaman’ın ifadesiyle gizli zındıka komitelerinin ağına düşmektir.

Türkiye  geçilmez. Türkiye İslam aleminin umududur. Bediüzzaman “İmanı kurtarmak ve Kur’ân’a hizmet için, Mekke’de olsam da buraya (Türkiye’ye) gelmek lazımdı; çünkü en ziyade burada ihtiyaç var”.Türkiye her açıdan İslam aleminin merkezi ve kalbi konumundadır. Merkez ve kalp bozuk olursa diğer taraflar da bozuk olur. Öyle ise tedaviye merkez ve kalpten başlamak gerekir. Bediüzzaman’ın Türkiye tercihi bu manaya işaret ediyor. Kur’an’ın  tefsiri olan Risale-i Nur eserleri manevi setlerdir. Bu setler terörün en büyük engelidir.

 

İslam aleminin son umudunu, son kaleyi düşürmek, ele geçirmek için, yıkmak için her şey yapılıyor. İçerideki hainler dışarıdakilerle el ele seyrediyoruz. Millet seyrediyor. Oyunun farkında olan bu aziz millet, oyunu oyuyla bozdu. Son kaleyi kurtardı. Millet seçtiği Cumhurbaşkanının, hükümetinin yanında. Hainler bunu hazmedemiyorlar.Terör olayları bunun müşahhas örnekleridir. Çanakkale’yi geçemeyenlerin, hedefleri içimizdeki hainleri kullanarak Türkiye’yi geçmek.

Bunun için, Cumhurbaşkanımız Erdoğan üzerinden milli irademize yönelik devamlı suikast tezgahlıyorlar.

PKK lideri ve KCK eş başkanı Cemil Bayık İngiliz The Times’da yayınlanan röportajında. “Erdoğan bizi yenerse, Türkiye’de demokrasi isteyen herkesi mağlup edebilir. Erdoğan’ı devirmek istiyoruz. Onun rüyalarının gerçeğe dönüşmesinin önündeki en büyük engel biziz. Eğer Erdoğan bizi saf dışı bırakırsa, kazanır. Erdoğan’ı ve AKP’yi devirmek istiyoruz. Erdoğan ve AKP devrilmedikçe, Türkiye asla demokratik bir ülke olamaz. ” Diyerek kusuyordu.

Erdoğan’ı itibarsızlaştırma odaklı algı operasyonları artarak devam ediyor. Çamur at izi kalsın. Türkiye’yi yalnızlaştırmak, Türkiye’yi geçmek için hedefteki sembol isim Recep Tayyip Erdoğan’dır. Çünkü o milli irade ve ümmetin dik duruşunun omuzları ve umududur.

Zındıkların önündeki en büyük engel olan Erdoğan, “Bize güç ver. Cihat meydanını pehlivansız bırakma Allah’ım” derken millete ve ümmete ümit veriyor….

Türkiye’yi geçmek isteyen, zulümle, menfaatle, kanla beslenenler, kendilerini dinlemeyen güçlü Türkiye istemiyorlar.Türkiye’ye diz çöktürmek istiyorlar. Oynanan oyun bundan ibarettir.

Dedelerimiz bir asır önce ülkemizi ele geçirmek isteyenlere, diz çöktürmek isteyenlere Çanakkale Geçilmez’ demişlerdi…

Bir asır önce ‘Çanakkale geçilmez’ dedik. Bugün de ‘Türkiye geçilmez’ diyoruz.
Bunu neye güvenerek haykırıyoruz: Bizim dedelerimiz ‘Çanakkale geçilmez’ diyerek bu cennet vatanı bize hediye ettiler. Biz dedelerimizin yolundayız. Çanakkale ruhu, 21’inci yüzyılda da bizlere yol gösterecektir.  Bugün de cennet vatanımızı bölmek, parçalamak, ele geçirmek isteyenlere Türkiye Geçilmez diyoruz.

Bizim üzüntümüz hala aklını kiraya vererek, Türkiye’yi geçmek isteyen eli kanlı, zulümle, menfaatle, kanla beslenenlerin yanında olan alnı secdeye gidenlerdir. Allah onları ıslah etsin, feraset versin.

“Dikkat ediniz, küfrü mutlakı müdafaa eden gizli komite içinize parmak sokmasın.” (Şualar, 13. Şua)

 Mehmet Abidin Kartal

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: