4.8 milyar TL Harcadılar, Allah’a İnanmanın Doğuştan Geldiğini Anladılar

İngiltere’de bulunan Oxford Üniversitesi’nin 57 akademisyen ile 20 ülkede gerçekleştirdiği, 3 yıl süren ve 1.9 milyar sterline mal olan (4.8 milyar TL) araştırmasının sonucunda “Allah’a inanmanın insan doğasının bir getirisi” olduğu görüldü

Oxford Üniversitesi’nden iki akademisyenin dünyanın dört bir yanındaki akademisyenlerle ortak yürüttüğü araştırmada “Kutsal varlıklara ve ölümden sonra yaşama inanç, toplumda mı öğreniliyor yoksa insan doğasında mı var?” sorusuna cevap arandı.

Yapılan farklı araştırmalar sonucunda kutsal varlıklara, yaşamdan önce ve sonra da bir hayat olduğuna inanmanın insan doğasında olduğu saptandı. Araştırmanın başında bulunan Dr. Justin Barrett araştırma sonucunda ayrıca dini inancın kırsal alanda yaşayan insanlarda daha güçlü, gelişmiş ülkelerin büyük şehirlerinde yaşayanlarda ise daha zayıf olduğunun da saptandığını belirtti.

milliyet

2 tane yorum yapılmış

  1. AYŞE ÇRC AKN dedi ki:

    İNANMAK ÇOK ÇOK FARKLI BİR ŞEY BU ANLATILMAZHUZURVEREN,RABBİME ŞÜKÜR ÇOK ÇOK ŞÜKÜR ELHAM DÜLİLAH BİR İNSAN ALLAHA DAYAN DIMI GERİ Sİ VIZ ELHAMDÜLİLLAH MAZLUMUN SAHİBİ ALLAH NASIL ANLTILR BİLMİYORUM,,,,,, SİZDEN VE HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN MEİLİME YAZILARINIZI BEKLERİM

  2. metin ertem dedi ki:

    Allah(celle celalühü)’a İnanmak aklın mantığın ve insaniyetin gereğidir. Kalpler ancak onun zikri ile mütmain olur yani huzur bulur….. Cenab-ı Allah(c.C) cümleye bu huzuru nasip etsin…. Rızasına nail etsin…”Hidayet büyük bir nimettir vicdani bir lezzettir ve ruhun cennetidir.”
    Allah cümlemizi hidayette daim etsin.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: