Arjantin’de İman Hakikatlerini Okuyanlar Artıyor

Selamün aleyküm, Kahraman Nur Talebesi Ağabeylerimiz!…

Arjantin’den Binler Selam ve Hürmetler… Elhamdülillah Arjantin’in başkenti olan Buenos Aires’teki hizmetler çok kısa bir zaman önce başlamasına rağmen Cenab-ı Hakkın yardımı ve sizlerin duasıyla hızla inkişaf ediyor.

Türkiye’den bir vakıf kardeşimiz daha geldi. Yani şimdi burada üç kişi olduk elhamdülillah… Dersanenin olması ve burada sahip çıkan, ilgilenen cemaatin bulunması; yeni gelen kardeşin de hiç yabancılık çekmeden hemen hizmetlere başlamasına vesile oldu.

Şu günlerde burada kitap fuarı var. Bu fuar Latin Amerikanın ve İspanyol dünyasının en büyük kitap fuarı… Bir çok farklı ülkeden katılım var. Bu kitap fuarı bir hafta daha devam edecek. Bizler de çarpıcı ve etkili vecizelerden müteşekkil İspanyolca bir broşür hazırladık. Şu an Elhamdülillah onları dağıtıyoruz. İlk önceleri baskıya dört bin adet gibi küçük sayılarda girdik. Sonra arkasından beş bin adet daha. Baktık ki; broşür yetmiyor daha çok ihtiyaç var. Biz de en son kırk bin adet broşür bastırdık elhamdülillah. Kitap fuarında günlük üç bine yakın broşür dağıtıyoruz. Şu ana kadar otuzbeş bine yakın broşür dağıtıldı Elhamdülillah. Broşür verdiklerimizden çok güzel intibalar alıyoruz. Gelip detaylı soranlar, tekrar isteyenler, broşürde mail adresimiz olduğu için sonradan mail atanlar…

Yaklaşık bir hafta daha devam edecek kitap fuarı. İnşaallah dua edin fuar bitimine kadar elli bin dağıtmayı düşünüyoruz. Cenab-ı Hak tesirini halketsin. Âmin. Aynı zamanda bu broşürlerden daha önce de dükkanlara, evlere,mağazalara, lise ve üniversite talebelerine, tıp öğrencilerine, doktorlara, öğretmenlere, şehir dışından gelenlere ve bir çok farklı ülkeden gelen kişilere (Uruguay,Peru,Venezuela, ABD, Çin, İsviçre, Rusya, Ukrayna,vb.) çok kitap ve broşür dağıttık elhamdülillah.

 

Mesela bir yaşlı teyzeye broşürlerden verdiğimizde birden heyecanlandı ve dedi ki: “Siz bunları okudunuz mu?” Biz de defalarca okuduğumuzu söylediğimizde şaşırdı. Üstadımızın:”İman hem nurdur, hem kuvvettir.” Vecizesini okuyunca çok etkilendi ve arkadaşlarına vermek üzere broşürlerden daha fazla istedi. Yani denilebilir ki; Risale-i Nur’lar Arjantin sokaklarında insanların ellerinde, mağazalarda, üniversite ve liselerde, dükkanlarda, evlerde, otobüslerde, metrolarda okundu ve okunuyor.

Sanki Arjantin yıllardır bu günleri bekliyor, sanki bu günlere hasret kalmış. Arjantin’de nurun bayramı var elhamdülillah… Nur Bayramı!..

Burada Brezilya ile de irtibatlıyız. Brezilya’nın malumunuz iki yüz milyon nüfusu var. Avrupa kadar yüzölçümü var neredeyse. Bizim de duyumlarımıza göre insanları İslamiyet için çok müsait. Orada iki kişi Portekizce tercümelere başladı. Biz de burada bilindiği üzere daha önceden İspanyolcalara başlamıştık. Rabbimize hamd ü senalar olsun. İnşaallah Cenab-ı Hak nasip etsin aynı vakitte iki tercümeyi de bitirelim. Aynı zamanda Brezilya’da bu tercümeyi yapanlar şiddetle bir an önce kendi ülkelerinde dershane açılmasını arzu ediyorlar, orada çok ihtiyacın var olduğunu ifade ediyorlar. İnşallah öyle bir niyet var Brezilya için. Ama bu hizmetleri sizlerin duasıyla yaparsak çok daha güzel olacak İnşaallah.

Hakikaten bazen acele etmek gerekiyor. Mesela, bizim için normal olan bir zamanda Türkiye’den çıktık buraya geldik. Ama Cenab-ı Hak zamanını öyle bir ayarlamış ki; bizim ihtiyarımız hiç hükmünde inanın. Bizim Arjantin’e geldiğimiz vakit okullar yeni açılmış, yaz tatili bitmiş. Devletin özel ücretsiz İngilizce ve İspanyolca kursları da okulların açılmasıyla birlikte başlıyormuş. Yani başka bir zaman gelsek, o kurslardan faydalanamayacağız.

Sonra bize sahip çıkan, burada hizmetlerin başlamasına vesile olan, aynı zamanda risaleleri tercüme etmeye başlayan aile, bir sene sonra bin kilometre uzaklıkta başka yere taşınmaya karar vermişler. O ailenin burada bulunması, evlerinde derslerin olması, arkadaşlarını davet etmeleri, hatta kitap fuarında dağıttığımız broşürlerin hazırlanmasında bile bize yardımcı olmaları, her işimize koşturmaları Cenab-ı Hakk’ın hususi bir inayet ve istihdamı olduğunu müşahede ettik.

İnşaallah dua edin Rabbim buralardaki insanların kalplerine iman nasip etsin. Çünkü o kadar ihtiyaç var ki; etrafa bakıyorsunuz onlarca, yüzlerce insan oluk oluk akıyor. Ama içinizden diyorsunuz: “Bu insanlar imanla tanışmazlarsa, ebedi cehenneme gidecekler.” Bunu düşündükçe hem çok üzülüyor hem de şevk ve gayret için yeniden tazeleniyorsunuz.

O yüzden sizlerden ve bütün ağabeylerimizden çok dua ve himmet bekliyoruz…

Ahmet Hasan-Arif-Abdullah

Arjantin-Buenos Aires

www.NurNet.org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: