Diyanet’ten Risale-i Nur İle İlgili Müjdeli Haber!

Kanun ve kararnameyle telif ve yayın hakları Diyanet İşleri Başkanlığına verilen Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin telif ettiği Risale-i Nur Külliyatının tamamının 2015 yılı içinde basılmış olacağı öğrenildi.Korsancı ve tahrifatçı medya kuruluşları ise bandrol almayarak kara propagandaya devam ediyor.
 
2014 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından talimat verilerek Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bastırılması sağlanan Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin Risale-i Nurkülliyatından İşaratu’l- İ’caz isimli eserin devamının da bastırılacağı öğrenildi.
 
2015 SONUNDA ESERLERİN TAMAMI BASILACAK
 
Diyanet İşleri Başkanlığınınkaynaklarından edinilen bilgiye göre BaşkanProf.Dr.Mehmet Görmez’in Diyanet İşleri Başkanlığı yayın Dairesi ve Diyanet Vakfı yetkililerine talimat vererek “Risale-i Nur külliyatının tamanının 2015 yılında basılması ve dağıtılmasının tamamlanmasını” istediği ifade edildi.
 
Risale-i Nur külliyatının tamamının yayına hazırlanması için çok ciddi ve titiz bir çalışma başlatıldığı, tezhip, hat ve grafik tasarımıyla eserlerin tıpkı İşaratu’l- İ’caz baskısında olduğu gibi en güzel şekilde okuyucuya ulaşabilmesi için ehliyetli bir heyet tarafından çok dikkatli bir çalışma yürütüldüğü bu yüzden de baskı sürecinin zaman aldığını ifade ediliyor.
 
KORSANCILAR VE TAHRİFATÇILAR KARA PROPAGANDA YAPIYOR
 
Yıllardır Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin eserlerini korsan basan ve tahrif eden bazı medya kuruluşlarının iddia ettiği gibi Risale-i Nur yayınlarının asla engellenmediğini ve müracaat eden her yayınevine sözleşme ile basım yetkisinin de verildiğini, Başkanlık olarak da İşaratu’l-İ’caz dan sonra Mesnev-i Nuriye ve Sözler mecmualarının tasarımlarının büyük ölçüde tamamlandığını Nisan ayına kadar Başkanlık tarafından bastırılmış olacağını diğer eserlerinde tamamının hazırlık ve basım işlerinin 2015 yılında tamamlanmış olacağı belirtiliyor.
 
BANDROL VERİLİYOR AMA KORSANCILAR BASMIYOR
 
Her türlü tahrifatı yapmaktan çekinmeyen bazı medya kuruluşları ise şu ana kadar bandrol için herhangi bir başvuruda bulunmadı. Bandrol alması durumunda Bediüzzaman’ın eserlerini aslına uygun basmak zorunda kalacağı için bandrol almamakta ısrar eden bu kuruluşlar “Risale-i Nur Külliyatı engelleniyor” kara propagandasını yapmaya devam ediyor.Hukuksuzluğun devam etmesini isteyen korsancı kuruluşların yargı yoluna başvurduğu ve bandrol almamakta ısrar ettiği öğrenildi. Diyanet İşleri Başkanlığı’na dava açan bir yayınevinin ise farklı isimlerle bandrol alarak ‘Bize bandrol verilmiyor’ kara propagandasına devam ettiği belirtiliyor.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: