Dönerci Emin Usta 2500 Kitap Dağıttı

Kırklareli’nde dönercilik yapan Emin Usta’nın geçen sene (2010) da döner salonunda müşterileri için Risale-i Nurlara ait kitap köşesi açması ve hediye etmesi büyük bir ilgi görmüştü. O zaman yaptığımız haberi okumak için tıklayın.

Aynı şevk ve gayretle devam

Risale-i Nurları hediye ve okutma faaliyeti büyük bir ilgi ve alakaya vesile oldu. 2500 kitaba ulaştı. Müşterilerin gün geçtikçe kitaplara duydukları alaka şu bahsi hatıra getirdi. “Risale-i Nurlarda beş on dakika okumak, yazmak, dinlemek suretiyle meşguliyet hakiki talebe-i Ulum şerefini kazandırır.” [E. Lah. 103 ] Kalbe ferah, ruha rahat, rızka bereket, maişette suhulet, işlerinde muvaffakiyet. Talebelik faziletini almakla bütün Risale-i Nur talebelerinin has dualarına hissedar olmaktır.

Alıp okuyanlar, arkadaşlarına, çocuklarına, yakınlarına da tavsiye ediyorlar. Ve düşüncelerini şöyle ifade ediyorlar; bu eserler küçük fakat büyük bir manevi boşluğu dolduruyorlar. Bizlere yaratılış gayemizi, nereden gelip, nereye gidiyoruz? Buradaki vazifemiz nedir? Şeytan ne için yaratılmış? Masumların başına gelen zelzelelerin, hastalıkların hikmeti nedir? Gibi yüzlerce sorulara tatmin edici cevaplar veriyor. Diyorlar…

Yahudi olan bir müşterisin kanaati ise; Ömrümde küçük sözler kadar tesirli bir kitap okumadım. Bunu arkadaşlarla mütalaa ettim. Hepsi ifade ve mana derinliği karşısında hayrette kaldılar.

Kitap kampanyasını devam ettiren Emin Usta bu alakadan çok memnun olduğunu ve bu münasebetle gördüğü bir rüyayı naklediyor:

Risale-i Nur kitaplarını zorlana zorlana bir tarafa doğru itiyorum. Birden kitaplardan sağlam bir kale vücuda, meydana geliyor. Yani dağıtan ve okuyanlara manevi bir Sedd-i Kur’ani olup onları bu zamanın insi ve cinni şeytanlarının şerlerinden, cereyanlarından, günahlardan muhafaza ediyor.

Emin Usta kitap faaliyetiyle birlikte yeni bir kampanya daha başlattı. Her yaprağında Ayet, Hadis, Dua ve Vecize dolu bir kitap hacminde olan Hizmet Vakfı’nın bastığı Ruba Vakfı’nın dağıttığı 2012 takvimlerini de müşterilerine hediye ediyor. Bu faaliyetleriyle samimiyetini, yakınlığını arttırdığını imanlarını takviye ettiğini söylüyor.

Hedefinin 62.000 olan Kırklareli nüfusu olduğunu ifade ediyor. Cenab-ı Hak Emin Usta’yı ve böyle hizmet edenleri hayırlı hizmetlerinde muvaffak kılmasını ve emsallerini arttırmasını temenni ve dua ediyoruz.

Barla Lahikalarında, Hulusi Abi’nin “nerede bulunursam bulunayım inayet-i Bari ile aldığım dersi dinletecek bir muhatap bulmaya çalışacak ve neşri hakikat yolunda acz ve fakrıma bakmıyarak, duanızla elimden gelen her çareye başvuracağım için müteselli oluyorum.” ifadesi ve nurlardan aldığımız dersler muvacehesinde:

1. Sefahatin şiddetli hücumuna karşı en tesirli çarenin Risale-i Nur dersleri olduğu,
2. Nur talebelerinin muhtaçlara nurları ulaştırmak için her vesileyi değerlendirmelerinin lüzumu,
3. Şimdiki şartlarda hapishane, hastane, huzurevi vs gibi yerlerde de derslerin yapılabileceği,
4. Aynı derslere devamın güzellikleri ile beraber yeni dersler ihdas edilmesi için ciddi gayret edilmesinin lüzumu’na bir örnek teşkil etmiş oldu bu haberimiz.

Kırklareli Nur Talebeleri / NurNet.Org

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: