Kolombiya’dan Nurlu Haberler Var

Bogota’da Nur Çekirdeği

Esselamu Aleykum Aziz Kardeşlerimiz!

Benim adım Jose (Yusuf demek). Ben Kolombiya’lıyım. Elhamdülillah 5 yıl önce İslam’ın Nuru hayatıma geldi ve 4 yıl önce de o Nur’unu kabul ettim ve müslüman oldum Allah’ın yardımıyla.

Kolombiya’da bir müslüman olmak biraz zor ve burada müslümansan garip birisin her zaman. Ama saygı var ve bazı sorular soruyorlar, merak ediyorlar, biz de anlatıyoruz ama yeterli değil. İslamiyeti ve İmanı daha da iyi öğrenmemiz gerekiyor.

Geçen yıl birkaç Türk kardeşlerle tanıştık, Bogota‘da yaşamaktalar. Daha sonra, onlardan biri beni Türkiye’ye davet etti. Yolculuğumun parasını çıkarmak için çalışmaya başladım. 22 yaşındayım ve gazetecilik okuyorum. Benim için Türkiye’ye gelmek biraz pahalı olacaktı. Allah’ın izniyle biraz para kazandım ve babamın da yardımıyla nihayet Türkiye’ye geldim. Niyetim İslam’ı ve Türkçeyi öğrenmek idi. Türkiye’ye gelmeden evvel zaten biraz Türkçe biliyordum. İstanbul’da bir arkadaşımın evine gittik ve o gün evinde Risale-i Nur dersi vardı. Bu benim Nurlarla ilk tanışmam oldu.

İlk dersimiz Hastalar Risalesi‘ndendi ve bu derslerden biraz da olsun anlıyordum. Anlamadığım yerleri de arkadaşım İngilizce tercüme ediyordu. Dersten sonra arkadaşım bana Risale-i Nurlardan Bediüzzaman’dan bahsetti. Elhamdulillah daha sonra bu vesileyle kendime bir Lem’alar, bir de Mektubat aldım. Türkiye’de 6 ay kaldım ve elhamdulillah çok istifade ettim. Türkiye’den geleli 7 ay oldu. Şimdi burada Nur dersleri başlattık ve elhamdulillah gelenlerle güzel sohbetlerimiz oluyor. Ayrıca yeni İspanyolca dilinde internet sitesi açtık. Gayemiz Güney Amerikalılara İslamiyeti, Efendimizi, Risale-i Nurları ve Bediüzzaman’ı anlatmak.

Sitemizin adı www.risalecolombia.tk

Şimdi Elhamdulillah Kolombiya’nın başkentinde Bogota’da Bir Nur Çekirdeği var. İnşallah bu çekirdek güzel bir ağaç olacak. Dua ediniz…

JOSE LUIS LINERO
BOGOTA /KOLOMBİYA

İngilizce için tıklayın : www.nurnet.org/bright-news-from-colombia

4 tane yorum yapılmış

 1. Mehmet Şaylan dedi ki:

  Bu güzel hizmet haberini memnuniyetle okuduk, Kolombiya’daki bu faaliyet bizi heyecanlandırdı. Cenâb-ı Hak inşallah bu tohumu neşvü nemalandırsın. Bütün ruh-u canımızla tebrik ve dua ediyoruz.

 2. Muhammed Riza dedi ki:

  mashallah, binler tebrik ederiz, Rabbim Risale-i Nur a layik istikamet dairesinde ihlas ile istihdam etsin.

 3. Zübeyir KILIC dedi ki:

  Masallah Barekallah rabbim bu hizmeti dünyaya yayacak. Bu haberler bize sevk veriyor. Bu kardeslerimizin web adresine girip tebrik maileri atalim insallah…

 4. Erdal şen dedi ki:

  Atılan nur çekirdekleri, inşaallah kolombiyanın makus talihini(ki Dünya uyuşturucu trafiğinin ana merkezidir.Asayiş vahim düzeydedir)hz.üstadın ümitvar ifadesi ile ziya-ı islamiyetle neşvü nemalanan rumeli bostanı gibi kolombiya nur çiçeklerine dönüştürecek, Biz de ahirzamanda müşahede edeceğiz inşaallah..cenab-ı hak haberi verenden razı olsun..

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: