Malatya’da Hizmet Sunumu

Malatya da yapılan hizmetlerin genel sunumu 14-10-2012 Pazar günü slayt eşliğinde yapıldı. Hizmetimizde ruh ile cesedin iki ayrılmaz parça gerçeği yeniden vurgulandı.

Türkiye’nin her ilinde, ilçesinde belki köy ve mahallesinde devam eden bu nurani sohbetler, Allahı’mızı, Peygamberimizi ve Kur’an-ı Kerim’in mesajını daha iyi anlayabilmek, hayatımızda yaşamayı sağlamak için yapılan Risale-i Nur derslerinden Malatya’da olan hizmetlerin sunumu gerçekleşti.

Çok kısa ve hülasat-ül hulasa olsa da 1,5 saat soluksuz anlatıldı ve dinlendi bitmedi. Herkeste eksik bilgilerin tamamlandığı müşahade edildi.

Ayetin emri olan “Hayırlı işlerde birbirinizle yarışın” Bakara suresi 148 de geçen emrinin tahakkuku görüldü. Manevi hizmetler rakamlarla ekrana yansıdı. Görünmeyen hizmetleri görme imkanı oldu. Müminde müminin aynası olduğuna göre onların ayinesinde kendimizi gördük.

Vakıfta kalan talebeler, liseli talebelerin ve buna gönül veren gençlerin binleri geçtiğini duyduk şevklendik. İlk öğretim talebelerinin Kur’an-ı Kerim,  Risale-i Nur ve  İlmihal çalışmalarından örnekler sunuldu.

Çocuklarının vesilesiyle namaza başlayan veliler olduğunu müşahade ettik. Haftalık okunan kuran hatimleri, ve sohbetlerde Risale-i Nur’ları ellerine geçiren insanlar, kısa bir süre sonra, hattâ bazan risalelerin ilk satırlarından itibaren, kâinatı bir kitap gibi okumaya başladıklarını hissediyorlardı.

Niyet ve teşebbüs bizden tesiri ve neticeyi yaratmak O’nun elinde, Allah (c.c )’dan hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Tekrar buluşmak dileğiyle bu güzel sunum ve buluşma son buldu.

Niyaz-i Mısri Vakfının Gönüllü Çalışanları / Malatya

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: