Milyonlarca İmzayla Ayasofya Açılsın Diye Haykıracağız

salih.turhanAnadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, “İstanbul’un fethinin yıl dönümünde Ayasofya Caminin açılmasını istiyoruz” dedi.

AGD Başkanı Salih Turhan, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Merkezinde, İstanbul’un fethinin 560. yıl dönümü dolayısıyla yapacakları Fetih ve Gençlik Şöleni ile ilgili bilgilendirme toplantısında, İslam’ın bu coğrafyadaki varlığının teminatının, genç neslin yüreklerine yerleştirilmiş fütuhat anlayışı olduğunu söyledi.

“Ayasofya Camisi İstanbul’un fethinin sembolüdür” diyen Turhan, şöyle devam etti: “Bu cami, İstanbul’un İslam şehri oluşunun en kadim işaretidir. 1934’te Bakanlar Kurulu kararıyla müze haline getirilen Ayasofya, yıllardır mahzun haldedir. Ayasofya’nın açılması talebinin, ne Sultanahmet ne de Firuz Ağa camilerinin cemaate yetip yetmemesiyle ilgisinin olmadığını, bu coğrafyada tarihe duyarlı herkes bilmektedir. İstanbul’un fethinin yıl dönümünde Ayasofya Caminin açılmasını istiyoruz. Bu yılki kutlamalarda, milletimizin taleplerini de içeren milyonlarca imzanın da desteğiyle hep birlikte ‘Zincirler kırılsın Ayasofya açılsın’ diye haykıracağız.”

Risale haber

1 tane yorum yapılmış

  1. Recayi Dursun dedi ki:

    Çok değerli ve kıymetli nur net yöneticileri ve ziyarecileri kardeşlerim; bu fakir kardeşiniz de Ayasofyamızın kesinlikle bu esaret zulmünden kurtulması gerektiğine, o bu esaretten kurtulmadığı müddetce de müslüman türk milletinin ilermelemesine engel olan ayağındaki prangaların çözülemeyeceğine, müslüman türk devletinin gerçek manada bağımsız ve üniter bir yapıya sahip olamıyacağına inananlardan birisi olarak bu uğurda çeşitli katagorilerde mücadele verebilmek için facebook sosyal medyasında Ayasofyamız Açılsın Diyen Kaçkişiyiz 1453; diye bir sayfa açtım, bu hepimizin davası olan sayfamıza bir göz atalım, beğelim, paylaşalım, Ayasofyamızın bu elem verici esaret zulmünü gerçek dava sahibi olan herkesin gönüllerine nakşedelim. Eğer bu ve buna benzer sayfalar var ise bunlardan haberleri olanlar o sayfaların adreslerini alsınlar birbirimize aktaralım. Bu konuda tek güç birliği yapabilmek için Lütfen gücümüzü bir noktada toplayalım, bir noktada birleşelim ki bu konunun ciddiyyeti anlaşılsın. Bu vebal hepimizin vebalı, bu sorun hepimizin sorunu, ayrıca bu Ayasofyanın esaret sorunu içinde namaz kılma sorunu değil, kendi topraklarımızdaki mekanlarımız hakkında söz sahibi olamayışımızın sorunu.Eğer Ayasofyamız bu haksız esaretten kurtulursa Bizim kendi tpraklarımızda bağımsız bir şekilde söz sahibi olduğumuzun sembolüdür Ayasofyamızın bağımsızlığı. Bu konuda daha fazla bilgi ve şiirler görmek isterseniz lütfen Ayasofyamız Açılsın Diyen Kaçkişiyiz 1453 facebook sayfamızı ziyaret edelim ve tekrar tekrar ifade ve istirham ediyorum bu sayfamızı beğenelim, paylaşalım ve tüm türkiyyeye yayalım. Sonsuz selamlarım, sevgilerim ve saygılarımla duaların en güzelleri ile tekrar görüşmek dileğiyle hoşcakalın. O sayfaya muhakkak beklerim yoksa üzerinizde hem benim ve hemde Ayasofyamızın hakkı olur.

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: