Uganda: “Bunlardan Bize Çok Getirmeliydiniz!”

S.A. abiler

 
Uganda’ya Kenya vakıflarından İsmail abi ile gittik.
 
Elimizden geldiği kadarıyla ulaşabildğimiz noktalara Risale-i Nur ulaştırdık. 4 üniversitenin kütüphanesine (hristiyan okulları), 2 caminin kütüphanesine, 1 kuran kursunun kütüphanesine, Uganda müftüsüne,  kaddafi cami imamına, bazi öğrecilere, bazı esnafa risaleleri verdik elhamdulillah.
 
Çok güzel tepkiler aldık, ihtiyaçlarının olduğunu söylediler, selam verip içeri girdikten sonra Türkiye’den geldiğimizi söylediğimizde tekrar gelip o koca adamlar elimizi sıkıyorlar. Kaddafı cami kütüphanesinde görevli, yaşını almış bır amcaya risaleleri anlatırken “bana da Allah’ı anlatan bu kitaptan verirmisiniz“, bir üniversitede “bunlardan bize çok getirmeliydiniz“, bir camii kütüphanesine kitapları bıraktıktan sonra kitapları gören ve tevafukla karşılaştığımız kişi “bize bunlardan yüzlerce ton gönderin”  demeleri gibi örneklerle karşılaştık.
 
Biz Üstad Bediüzzaman’ın ruhaniyetini yanımızda hissediyorduk. Hiç açılmıyacak kapılar önümüzde açılıyordu. Hiç tanışma imkanı olmayan, devletde sözü geçen kişilerle karşılaştırılıyorduk. Verilen hiçbir kontak adres ve numarasına ulaşılamazken bu kapılara gittik ve bu kişilerle görüştük, inayeti hissediyorduk yaşıyorduk elhamdulillah.
 
Rabbime hadsiz şükürler olsun ki çare ekibine böyle hizmetleri nasip ediyor rabbim hissemizi ziyade etsin.
 
Mehmet POLATER

 

Sende yorum yazabilirsin