Üsküp Kitap Fuarında Risale-i Nur Standı Açıldı

Üsküp; nüfusu 700 bini aşan Balkanların en eski yerleşim yerlerinden, içinde birçok dil ve millet barındıran, merhum şair Yahya Kemal’in tabiriyle Bursa’nın devamı olan yeşil, güzel şehir.

Makedonyanın başşehri. Bugünlerde bu güzel şehirde kitap fuarı heyecenı hakim. Bu heyecana iştirak etmek, Risale-i Nur adına bu heyecanı hissetmek, hissettirmek arzusuyla Allah’ın izni ile Risale-i Nur standı açıldı.

Açılışını 11 Nisan Pazartesi 19: 00’da Makedonya başbakanı Nikola Gruevski’nin yaptığı fuar, okuyucularına kapılarını 12 Nisan Salı günü açtı. Fuar 17 Nisan Pazar akşamına kadar devam edecek.

Üstadın tabiriyle vazifelerin içinde en kıymettar vazife; hayat-ı faniyenin hayat-ı ebediyyeye tebdil edilmesi olduğundan, bunun da en kısa ve en kat’i ve en mücerreb ve en müessir yolunun ilimden geçtiğine olan inancımızdan, insanlara bu iman hakikatlerini ulaştırarak, layıkıyla tanıtarak faydalı olabilmeyi Cenab-ı Hakk’tan diler, okurların duasını bekleriz .

Üsküp Nur Talebeleri

www.NurNet.org

2 tane yorum yapılmış

  1. bahattin doğan dedi ki:

    yüce rabbim her yerde nurların intişar etmesini nasip etsin..

  2. İlhamı unan dedi ki:

    Selamın aleykum kardeslerim.Rabbim bu davadan bu sevdadan biz ayırmasın âmin .Allah nasib ederse temuzun basında Kosova Makedonya da olacam Prizrende Ferid abiyi ziyaret ettikten sonra inşallah Üsküp’e geçecek .Bana Üsküp deki dershanenin adresini calikli köyündeki imam hafız Kadri kardesin telefon numarasını bilen varsa bildirirse sevinirim .Allaha emanet olun.Medrese i Nuriye Den haag ilhamı Unal

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: