Yurtdışı ve farklı dillerde Risale-i Nur dokümanları burada

Kültürlerarası Eğitim ve Dostluk Derneği (KADDER), yurtdışındaki kitap fuarı, sempozyum, panel ve konferanslar için çeşitli dokümanlar hazırladı.

İnternet üzerinden kolay bir şekilde ulaşılan ve çeşitli dillerde hazırlanan belgelerde Risale-i Nurları ve Bediüzzaman Said Nursi’yi tanıtıcı broşür, kartela, poster, slayt ve video görüntüleri yer alıyor.

Dernek, çalışmalar hakkında Risale Haber’e şu açıklamayı yaptı:

Yurt dışında; Risale-i Nurlar hakkında her geçen gün artan sayıda sempozyumlar, paneller, kitap fuarları düzenlenmektedir. Bu tür toplantılarda ve yurt dışından gelen yabancılara Risaleleri ve Üstad’ı tanıtıcı broşür, kartela, poster, slayt ve video gibi dokümanların hazırlanması önem arz etmektedir.

Okunması fazla vakit almayan ve anlaşılması kolay olan bu dokümanların hazırlanmasındaki amaç, insanların zihinlerinde Risaleler hakkında müsbet bir imaj bırakmak ve merakını uyandırarak birçok yabancı dile çevrilen Risalelerin istenilen bir dilde okunmasına vesile olabilmektir. Kısacası insanları Risalelere yönlendirmektir.

İngilizce olarak hazırlanan dokümanların sonunda Risalelerin internet adresleri verilmekte ve kırktan fazla dile çevrilen bu eserlerin istenilen bir dilden okunabileceği hususu belirtilmektedir.

Bu nedenle Ankara’da oluşturulan neşriyat heyeti iki yıl içerisinde aşağıda belirtilen dokümanları hazırlamıştır.

1-Broşürler: Tabiat, Haşir, Risale-i Nur’da Cihat, Avrupa’nın iki yüzü (17. Lema 5. Nota), Musibetlerin arkasındaki Merhamet-i İlahiye, Risale-i Nur Külliyat’ı, Ramazan.

2-Kartelalar: Tabiat, Haşir, Musibetler ve 1. Söz’den 5. Söz’e kadar Küçük Sözlerin slaytları.

3-Videolar: Tabiat, Haşir ve Tusinami

4-Posterler: Seçilen vecizelere uygun posterler

5-Masa ve duvar takvimleri

6-Kitap Stantlarında Kullanılmak Üzere Afişler

Söz konusu dokümanlara www.kadder.org.tr adresinden bakılabilir ve indirilebilir.

Kaynak: Risale Haber

Sende yorum yazabilirsin

%d blogcu bunu beğendi: