Dünyayı istila eden bu afetler neden?

Muhterem kardeşlerim! Korona virüs, zelzeleler, aşırı yağışlar, fırtınalar, hortumlar, beklenmeyen kazalar, başka değil insanların Allaha karşı isyankarlıkla hak edilen cezalarından başka değildir. (yağışlar durmadan çok yerde oldu ve oluyor şimdi de Giresun’daki bu günkü hali. Bize hak ettiğimiz belayı gösteriyor. Hak etmeyenler ölse şehit olur, evi yıkılsa sadaka hükmüne geçer.) Ben hatırlıyorum, eskiden, çiftçileri işinden etmemek için, onları rahatsız etmemek için, Allah tarafından yağmurlar, daha fazla gece yağardı.

Düşünün müslümanların başlarındaki zalim idarecileri. Beytullahın başında olan, Mısırın başında, müslümanlara karşı gelmek için, İsrail ile birleşen Birleşik Arap Emirlikleri ve saire. Bütün bunlar sebep Allah müslümanlara da uyanmaları için afetler veriyor. Bunuda ilave edeyim hak ettiğimizi öğrenmek için siz anlatın müslüman ülkelerde buluğ çağında olanlardan yüzde kaçı namaz kılıyor?

Düşünün peygamberimiz a.s.m. geceleyin hanımından izin istiyor, yataktan kalkıp namaz kılıyor, namazda, uzun bir vakit secdede ağlarken, seccadesini ıslatıyor. Hanımı Hz. Aişe, Ya Resülallah! Niye bu kadar ağlıyorsun? Sen Allah’ın en sevgili kulu değil misin? deyince, peygamberimiz a.s.m. “Ya Aişe ben Allah’a şükreden kul olmayayım mı?” diye cevap veriyor.

Peki biz nasıl şükretmeliyiz? Biz şükrümüzü eda edip yapmayalım mı? Niye düşünmüyoruz bizlerden hiç birimiz olduğumuz şekilde bir kul olmak için Allah’a dilekçe vermedik. Allah bizi herhangi hayvan cinsinden biri yaratabilirdi, yılan da yaratabilirdi, Rusya da bir rus gavurunun veya İsrail’de bir yahudinin oğlu veya kızı yaratabilirdi yaratmadı. Yaratılış hücremiz, pis bir menide idi, ondan bizi Allah c.c insan yarattı, Allah’tan bize gelen, bütün bu iyilikler için Allahımıza karşı biz nasıl şükrediyoruz?

Şimdi bakalım ne hale geldik! O hale geldik ki memleketimizde buluğ çağına gelip, beş vakit namaz kılanlar %30’a bile varmaz. Bu ne hal? Namaz kılanlar bile namazını kılarken Allah ile baş başa olduğunu düşünüp, tadili erkânla kılmak ve ara sıra namazda ağlamak lazım iken, yok o hal. vatandaşlarımız namaz kılarken tavuk taneleri toplar gibi, çabucak; tik tik tık, çabucak kılar. Peki bu neden? Zayıf imandan başka bir şey değildir kardeşler.

Hanımlar, hanım kızlarımız öyle kötü bir vaziyet almışlar ki ecnebilerden çok daha çok, açık saçık kıyafet ile dışarıda rahat geziyorlar. Şalvar çok geride kaldı, entari de yok, ama bugünkü moda olan kolunun bacağının kalınlığı belli olması için çok dar pantolon giyiyorlar. Onu giyerken çok zorlanıyorlar. Yüzlerini dudaklarını boyuyorlar. Göğüslerini büyüklüğü ile etini gösteren, sıkıcı ince bir sutyen ile örtüyorlar. Bu vaziyetleri ile biz müslümanlara en büyük hakareti yapmış oluyorlar.

Hatta biri, bir erkeğe bir kızı istemek için aracılık yapmağa gitmiş. Kız biliyor musunuz ne cevap vermiş. Yok benim nikâhlım var. Ben ağabeyim ile nikâhlanmışım demiş. Bunların bu harekêtleri başka değil ben cennete gitmek istemiyorum. Bunların yaptıkları ben bu vücudumu cehennemde yakmağa gideceğimden başka manası yok. Siz söyleyin dinsiz bir kâfir bile ağabeyi ile evlenmek istemezken bizimkiler ne hale geldiklerini işleri ile gösteriyorlar .

Bir ara ben otobüse binmiştim yanımda kitap vardı. Kitapları her hangi hanım kıza vermeyi kararlaştırdım. Baktım otobüsteki kızların çoğu yarım çıplak. Bunlar dini kitap okumazlar diye vermedim. Baktım önümde bir kızın her tarafı örtülü, yalnız başı açık. Kararımı verdim ona vereceğim, kitabı kıza uzattım. Ben anladığım bir yabancı dil ile kız bana demesin mi, ben türkçe anlamam. Çok kahroldum. Gördünüz mü, bizim hanım kızlar yabancılardan daha açık saçık. Allah bunlara pişmanlık nasip edip, Allahın yoluna girmelerini nasip etsin. Onlar hakkında bizim elimizde duadan başka yok.

Tesettürlü hanımlarımıza sesleniyorum! Sakın unutmayın ki, insanların tamamını sonu olmayan iki çeşit hayat bekliyor: Ya cennet veya Allah bizleri korusun cehennem. Ayeti kerimede, ahzab suresinin 53. ayetinde sahabelere Allah buyuruyor: “Peygamberin hanımlarına her hangi mesele sorduğunuz zaman, perde arkasından sorun.” (Karşılarına çıkmayın demek istiyor.)

Madem ki müslümanların anneleri makamında olan aleyhissatu vesselamın hanımlarının yüzlerini görmeyi dinimiz müslümanlara yasaklıyor. O zaman benim tesettüre bürünmüş hanım kardeşlerim çok dikkat etmeli. Yaşadığımız kötü devrin şerrinden peygamberimiz de a.s.m bu güne kadar bütün iyi insan Allaha sığınmışlar. Ben tesettürlü hanım kardeşlerimi görünce çok seviniyorum. Onlara çok dua ediyorum Allah onlara yardımda bulunsun ve gayret versin ki son nefeslerine kadar namazlarını kılıp tesettürlerine sahip çıksınlar, inşaAllah çıkarlar.

Paylaşan: Abdülkadir Haktanır