Salamworld Uluslararası Bilbord Yarışmasına Katıl

Salamworld, İslamideğerleri temel alan global sosyal platform olarak “DUYGUSAL DAVRANMA, EYLEME GEÇ” başlığıaltında, İfade Hürriyetinin kötüye kullanılmasına karşı Müslümanların bir cevabı olmaküzere Uluslararası Billboard TasarımYarışması başlatıyor.
Düşükbütçeli “Müslümanların Masumiyeti” filmi İslam dünyası genelinde büyük tepkilere yolaçtı. İslam Peygamberi Hz. Muhammed’e  (sav) iftira ve saldırıları içeren İslam karşıtıfilm dünyanın dört bir yanında büyük protesto gösterileri düzenlenmesine sebep oldu. Maalesef bu gösterilerin bir kısmı duygusal tepkilerdi ve yapıcı Müslüman bakış açısını yansıtmaktan da uzaktı.
Biz SALAMWORLD olarak, ifade hürriyetine tam anlamıyla saygı duymaklabirlikte; hangi dinden olup olmadığına bakılmaksızın tüm peygamberlere saygı duymanın önemine inanarak nefreti ve hoşgörüsüzlüğü kınıyoruz.Uluslararası toplumun, basın yayın yoluyla ifade hürriyetikisvesi adıaltında işlenen nefret suçlarına karşı ciddi ve somut adımlar atmasının gerekliliğine inanıyoruz.
Atılması gereken somut adımlara bir katkı sunmak bakımından SALAMWORLD şimdi Uluslararası Billboard TasarımYarışması başlatıyor.Bunu yaparken sloganımız “DUYGUSAL DAVRANMA, HAREKETE GEÇ”. Bu yarışmaaracılığıyla yapmak istediğimiz Batılı Değerleri kullanarak diğer din ve inançlara yapılan saldırıların anlamsız ve rencide edici tarafını göstermektir. Kazanan tasarımlar New York, Los Angeles, Washington DC, Londra, Sydney, Paris, Madrid, Roma, Cape Town ve Kahire gibi büyük dünya metropollerinin meydanlarında Billboardlara asılacak.
Billboard TasarımYarışması’nın katılımcıları yapıcı ifade ve inanç hürriyeti ile ilgili bir poster (tasarım ve slogan), ya da sadece tasarım, veya sadece slogan oluşturacaklar.Tasarımlar ve sloganlar Türkçe, Arapça, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Urduca, Malezya-Endonezya dilinde teslim edilebilir; daha sonra bunlar billboardun uygulanacağı ülkenin diline SALAMWORLD tarafından çevrilecek.
Yarışmayı kazananlar Büyük Jüri’nin oylarıyla belirlenecek. Büyük Juri İslam İşbirliğiTeşkilatı’ndan(İKÖ) 3, ve SALAMWORLD’den 2 üyeden oluşacak.
Yarışmanın süresi:
Posterlerin teslimi 22 Ekim 2012 ve 22 Kasım 2012 tarihleri arasında olacaktır.
Posterlerin oylanması 25-29 Kasım tarihleri arasında olacaktır.
Kazananlar 30 Kasım, 2012’de ilan edilecektir.
Ödüller:
Yarışmayı kazananların tasarımları 5 Batı metropolünde billboard olarak uygulanacaktır.
Kişisel ödüller de SALAMWORLD tarafından verilecek.1.lik Ödülü    MacBook Air
2.lik Ödülü   
 IPad2                                                                                        
3.lük Ödülü   IPhone 4S
Yarışmaya katılmak isteyenler adaylar SALAMWORLD Resmi websitesi’ndeki (www.salamworld.com) başvuru formunu doldurabilirler. Ya da SW facebook ve twitter hesaplarından girebilirler.Form Doldurmak İçin Tıklayınız
Daha fazla bilgi için lütfen SALAMWORLD Halkla İlişkiler Müdürü Yavuz Selim Kurt ile irtibata geçiniz.Telefon: +90 212 2668203; +90 549 626 00 73; ys.kurt@salamworld.com
 
07.11.2012
Risale Ajans