Yüz Binler Sorularına Bu Site ile Cevap Buluyorlar

Sorularla.islamiyetİnsanın bu dünyaya gönderilmesinin hikmeti ve gayesi kâinatın Hâlikını tanımak ve O’na iman edip ibadet etmektir. Bu gayeye hizmet eden sorularlaislamiyet.com sitesinin temelleri 2002’de atılmış ve aynı yıl içerisinde insanlığın hizmetine sunulmuştur.

Sitede şu an itibariyle 159.808 adet soru-cevap bulunmaktadır. Soruların büyük bir kısmını kişiye özel sorular teşkil etmekte ve bu soru-cevaplar umuma açılmamaktadır. Genellikle sorulara aynı gün cevap veriliyor, kendi editör ekibi olan sitenin gerektiği durumlarda soruya cevap verebilecek Prof., Doç. veya diğer sıfatlardaki ilim adamlarına sorular gönderilip cevapları alınarak üyelerimizle paylaşılıyor.

Sitede hergün binlerce kişi soru sorma butonuna tıklıyor, ancak sorulara aynı gün cevap verilmesi gayesinden dolayı editörler en fazla 70 soru alabiliyorlar.

Kurulduğu günden bugüne kadar ziyaretçi kitlesi artarak devam eden sitenin Ramazanın ilk gününde Türkiyenin en büyük stadyumunu iki defa doldurabilecek kapasitede ziyaretçi aldı, o gün toplam ziyaretçi sayısı 147.724 kişiye ulaştı.

www.NurNet.org