YouTube Sitesinden Hac İbadetini Canlı İzle

Kurban Bayramına birkaç gün kala, yaklaşık iki buçuk milyon Müslüman Hac ibadetini gerçekleştirmek için kutsal topraklarda bulunuyor. Her yıl gerçekleşen ve dünyanın birçok yerinden gelen Müslümanın katıldığı Hac ibadeti, artık bir YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanıyor ve tüm dünya tarafından izlenebiliyor.

Suudi Arabistan Kültür ve İletişim Bakanlığı tarafından halihazırda gerçekleştirilen bu canlı yayın, bu yıl YouTube’un iştirakiyle farklı bir boyuta geçti. YouTube açısından bu tür bir hizmetin ilk kez sağlandığını düşünürsek, gelişmenin ne kadar önemli olduğunun da altını çizebilmiş oluruz. Bu doğrultuda YouTube, Suudi Arabistan Kültür ve İletişim Bakanlığı’nın sağladığı yayını, hac için özel olarak oluşturduğu “hajjlive” isimli YouTube kanalı üzerinden yayınlamaya başladı. Kanalın yorumlara açık olduğu ve birçok yabancı uyruklu YouTube kullanıcısının İslamiyet ve hac ile ilgili sorular sorduğu ve Müslüman kullanıcıların da onları bilgilendirdikleri dikkat çeken notlar arasında.

Google ve YouTube’ın Suudi Arabistan ile birlikte gerçekleştirdiği canlı hac yayınını bu adres üzerinden izleyebilirsiniz.

Kabe Canlı Yayın Linki:

http://www.youtube.com/hajjlive

Kaynak: Sosyal Medya