FETÖ İhaneti ve İnayet-i İlahi

Ben yine de özellikle, güvenimizin aksine girişimleriyle bizleri ters köşeye yatıran son FETÖ İHANETİ ve Darbe Teşebbüsündeki “İnayet-i İlahi”lerin (hiç umulmadık yerden, İlahi yardım ulaşmalarının) birkaçını hatırlatacağım. 2012 yılının 7 Şubat günü, Hakan Fidan’a ve Cumhurbaşkanına kurulan komplodan, bir şehid yakının ziyaret gecikmesiyle (!) kurtulma olayını hatırlayınız. Paramızdan 3 sıfır atılmasından bile korkulduğu bir zamanda, 6 sıfır atıldığı halde ekonominin hiç etkilenmemesini, tüm dünya ülkeleri ekonomik krizde boğulurken, ülkemizin dimdik çıkmasını hatırlayınız. Tüm şer güçlerin ürünü GEZİ olaylarından ve TIR olaylarıyla FETÖ ihanetinin ters tepişlerini hatırlayınız. 17 ve 25 Aralık darbe girişiminden, FETÖ’cülerin hezimetini, Erdoğan’ın çok daha güçlü çıkışını hatırlayınız.
Şimdi de taptaze olan 15 Temmuz askeri darbe girişimden, hangi umulmadık mucizelerle kurtulduğuna bakalım:

I.) Darbe girişiminin fark edildiği anlaşılınca, panikleyerek iptal etmek yerine, 6 saat erken başlatılması, onların akıllarını çelen bir inayet-i İlahiyedir.

II.) Cumhurbaşkanımızın Marmaris’te kaldığı otele ölüm timi gönderildiği,kasıtlı istihbarat kopukluklarına rağmen, sivil uyarılarla ölüm timinden 15 dakika fark ile kurtulması. (Cumhurbaşkanı’nınyeri bir haftadır bilinmiyordu, hain yaveri yerini söyledi ama yine operasyonun erken başlamasından dolayı cumhurbaşkanı oteli terk ettikten sonra hainler geldi.)

III.) C. Başkanına Ankara’da ölüm tuzağı kurulduğu halde, bir sevki İlahi ile İstanbul’a yönlendirilmesi.(Eğer Ankara’ya inseydi helikopterler havalimanında veya sarayda vurmak için hazır bekletiliyordu.)

IV.) İst. Semalarında C.Bşk. uçağı savaş jetleriyle takip edilmesine rağmen ve Hv.Alanının ışıklarıkarartıldığı halde, sağlıklı bir iniş yapılması.

V.) C. Başkanı’nın halkı darbeye karşı CNN Türk’ten telefonla direnmeye çağırması. Bu çağrı, hem darbecileri hayal kırıklığına uğratıp geri adım attırdı. Hem de Halkı ölesiye kükretti.

VI.) Halkın, bu çağrıyı duyar duymaz, bir zıpkın gibi sokaklara çıkarak, tanklara ölümüne sahip çıkması. Hatta bazı tankların egzostlarının elbiselerle tıkanarak, tankların boşaltılması.

VII.) Darbeyi başarılı kılacak görevler üstlenen Cuntacı GeneralSemih Terzi’nin, Astsubay Ömer Halisdemir tarafından alnından vurulması.

VIII.)İstanbul Arnavutköy’de tank birliğindeki binbaşı, olayı fark edip emniyeti arayarak, belediyenin iş makinalarıyla kışlanın kapısını kapatması ve bu nedenle darbeci tankların ihanete çıkmasının önlenmesi.

IX.) Malatya’da 8 adet kargo uçağı mühimmatı Türkiye’ye dağıtmak için yüklendiği halde, belediyenin uçuş pistine itfaiye ve belediye araçlarını park ettirerek uçakların kalkamaması.

X.) Türksat, Telekom da ve bilumum yerlerde sivil ve polis direnişleri olduğu için iletişimi kesememeleri.

XI.) Gn.Kurmay Bşk. Org. Hulusi AKAR’ın, 12 saatlik ısrar, tehdit ve işkencelere rağmen, FG ile görüşme teklifini reddetmesi ve darbe bildirisini imzalamaması…..Ve, benim bilgim dışında olan bir çok olay ve olayların seyrinin değiştirilmesinde, mutlaka inayet-i İlahi olduğu çok net görülüyor. Çünkü Allah cc, dilediği zaman dilediği kalplere, dilediği şekilde hükmediyor. Bu duygularla, ilk paragraftaki vecizeyi tekrar okuyalım…

Bir de, şu ayetteki övülenlere bakınız: “İnanıp hicret eden, Allah yolunda savaşanlar ve muhacirleri (kendin ülkesinden zorunlu göç edenleri) barındırıp onlara yardım edenler, işte onlar gerçekten inanmış olanlardır.Onlara mağfiret ve cömertçe verilmiş rızıklar vardır.(Enfal, 74. A.)

Peki, aşırı muhalefetlere ve birçok sıkıntılara rağmen, Suriyelilere kucak açan KİM?… Yazı konusu olan BESMELEYE son derece değer vermek ve Suriyeli muhacirlere kararlıkla kucak açmak, İnayet-i İlahiye için yeterli sebep, değil midir? Başörtüsü hürriyeti, İHL’leri kurtarması, Risale-i Nurları devlet eliyle bastırması ve halka müthiş hizmetleri de cabası…

A.Raif Öztürk
risale ajans